Kramer Stamboom » Johan Ung Eskildsen (± 1762-1794)

Persoonlijke gegevens Johan Ung Eskildsen 

Bron 1
  • Hij is geboren rond 1762 in Ulvsvåg, Hamarøy.
  • Bevestiging van kerklidmaatschap op 10 oktober 1779 in Hamarøy Kirke, Presteide, Hamarøy.
  • Hij is overleden juli 1794 in Carlsøe, Hamarøy. Hij was ongeveer 31-32 jaar oud.
  • Hij is begraven op 13 juli 1794 in Hamarøy Kirkegård, Presteide, Hamarøy.

Gezin van Johan Ung Eskildsen

Hij is getrouwd met Dordi Edjesdtr.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1782 te Hamarøy Kirke, Presteide, Hamarøy.


Kind(eren):

  1. Elias Johannessen  1788-1874 

Gebeurtenis (Family Address) in het jaar 1788 in Ulvsvåg, Hamarøy .

Gebeurtenis (Family Address) in het jaar 1790 in Carlsøe, Hamarøy .

Gebeurtenis (Family Address) in het jaar 1794 in Carlsøe, Hamarøy .


Notities over Johan Ung Eskildsen

Står anført som Joh. Ung. både ved konfirmasjonen og ved dåpen til sin sønn Elias.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johan Ung Eskildsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johan Ung Eskildsen

Johan Ung Eskildsen
± 1762-1794

1782

Dordi Edjesdtr
± 1754-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Mareliussen Web Site, Trine Mareliussen, Johan Ung Eskildsen, 5 september 2023
    Toegevoegd via een Smart Match

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Mareliussen Web Site

    Familiestamboom: 353067621-1

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 oktober 1779 lag rond de 14,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
    • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
    • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
    • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
  • De temperatuur op 13 juli 1794 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1794: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Frankrijk schaft de slavernij af. Tijdelijk, zoals later blijkt.
    • 28 juli » Maximilien de Robespierre wordt geëxecuteerd, waarmee een eind komt aan de Terreur in Frankrijk.
    • 19 oktober » De Slag bij Puiflijk wordt gevoerd tijdens de Eerste Coalitieoorlog.

Over de familienaam Eskildsen


De publicatie Kramer Stamboom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Louis Kramer, "Kramer Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kramer_stamboom/I596532.php : benaderd 27 december 2025), "Johan Ung Eskildsen (± 1762-1794)".