1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
15 april » Opening van de Exposition Universelle (1900), de vijfde wereldtentoonstelling al die in Parijs plaatsvindt.
1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
9 december » Koningin Wilhelmina ontvangt president Kruger van de boerenrepubliek Transvaal.
Dag van overlijden 14 oktober 1975
De temperatuur op 14 oktober 1975 lag tussen 3,9 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (31%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
30 juni » President Kenneth Kaunda van Zambia kondigt verstrekkende nationalisaties aan: al het particuliere landbezit, de bioscopen, particuliere verpleeginrichtingen en de grote dagbladen in het Afrikaanse land worden in beslag genomen door de staat.
15 september » De rockband Pink Floyd brengt een van zijn succesvolste albums uit: Wish You Were Here.
13 oktober » Openingsceremonie van de zevende Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Mexico-Stad.
31 oktober » De single Bohemian Rhapsody van de rockband Queen wordt uitgebracht.
11 november » Malcolm Fraser wordt benoemd tot premier van Australië.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Louis Kramer, "Kramer Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kramer_stamboom/I554608.php : benaderd 12 januari 2026), "Henry Hilmarsen Fornes (1900-1975)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.