Kramer Stamboom » Aukje Joekes Ferwerda (1836-1899)

Persoonlijke gegevens Aukje Joekes Ferwerda 

Bron 1

Gezin van Aukje Joekes Ferwerda

Zij had een relatie met Freerk Freerks Leijstra.


Kind(eren):

  1. Jan Freerks Leijstra  1870-1930 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aukje Joekes Ferwerda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aukje Joekes Ferwerda

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aukje Joekes Ferwerda

Aukje Joekes Ferwerda
1836-1899



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. familie Leijstra Web Site, Jan Leijstra, Aukje Joekes Leijstra, 27 april 2022
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: familie Leijstra Web Site

    Familiestamboom: 225070191-1

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 september 1836 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 6 maart » Val van Fort Alamo
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.
  • De temperatuur op 7 januari 1899 lag rond de 3,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
    • 27 maart » Guglielmo Marconi brengt een draadloze radioverbinding tot stand over het Kanaal
    • 10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
    • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
    • 22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
    • 29 november » Oprichting van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ferwerda

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ferwerda.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ferwerda.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ferwerda (onder)zoekt.

De publicatie Kramer Stamboom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Louis Kramer, "Kramer Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kramer_stamboom/I551142.php : benaderd 30 april 2025), "Aukje Joekes Ferwerda (1836-1899)".