De temperatuur op 9 april 1911 lag tussen 0,2 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,9 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
13 januari » Een man hakt met een schoenmakersmes in op het schilderij De Nachtwacht.
8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
1 mei » Dina Sanson wordt in Rotterdam de eerste politievrouw van Nederland.
30 mei » De eerste editie van de Indianapolis 500 vindt plaats op Indianapolis Motor Speedway.
29 september » Begin van de Italiaans-Turkse Oorlog.
29 oktober » Luxemburg speelt de eerste voetbalinterland uit zijn geschiedenis en verliest met 4-1 van Frankrijk.
Doopdag 1 oktober 1911
De temperatuur op 1 oktober 1911 lag tussen 5,2 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 12,7 mm neerslag. Er was 5,1 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
13 februari » Oprichting van de Kroatische voetbalclub HNK Hajduk Split.
22 mei » In de Duitse havenstad Kiel loopt de Kaiser van stapel, het eerste turbine-lijnschip ter wereld.
31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
30 december » Sun Yat-sen wordt gekozen als eerste president van de republiek China.
Dag van overlijden 16 mei 1931
De temperatuur op 16 mei 1931 lag tussen 10,6 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
23 maart » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot apostolisch delegaat in Brits-Indië.
26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
Dag van begraven 23 mei 1931
De temperatuur op 23 mei 1931 lag tussen 4,8 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Louis Kramer, "Kramer Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kramer_stamboom/I534368.php : benaderd 1 januari 2026), "Ingvald Andreas Olsen (1911-1931)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.