Kramer Stamboom » Hilma Sofie Olsdatter (1909-1991)

Persoonlijke gegevens Hilma Sofie Olsdatter 

Bron 1

Gezin van Hilma Sofie Olsdatter

Zij is getrouwd met Karl Berg Pettersen.

Zij zijn getrouwd.


Notities over Hilma Sofie Olsdatter

Kusine: Gerd Hanna Petersen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hilma Sofie Olsdatter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 april 1909 lag tussen 8,5 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
    • 8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
    • 16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
    • 17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
    • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
    • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
  • De temperatuur op 25 juli 1909 lag tussen 8,5 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 2,2 mm neerslag. Er was 6,8 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
    • 31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
    • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
    • 29 juli » In Barcelona wordt op bloedige wijze de Tragische week beëindigd, een opstand tegen de mobilisatie van het leger.
    • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
    • 7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
  • De temperatuur op 23 september 1991 lag tussen 12,2 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 3,6 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (8%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1991: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,0 miljoen inwoners.
    • 21 mei » Bij een aanslag in Zuid-India komen oud-premier Rajiv Gandhi en nog vijftien anderen om het leven, onder wie de jonge vrouw die de aanslag pleegde.
    • 25 juni » De Joegoslavische deelrepublieken Slovenië en Kroatië roepen de onafhankelijkheid uit.
    • 29 juni » Benoeming van Angelo Sodano tot kardinaal-staatssecretaris als opvolger van kardinaal Agostino Casaroli.
    • 8 augustus » De mast van Radio Warschau (646 m) in Polen, lange tijd het hoogste bouwwerk gemaakt door mensen, stort in.
    • 21 september » In Berlijn eindigt de Nederlandse vrouwenhockeyploeg als tweede bij de strijd om de Champions Trophy achter Australië.
    • 14 december » Een uitbarsting van de vulkaan Etna begint op Sicilië en die zou nog jaren duren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1907 » Al Miller, Amerikaans autocoureur († 1967)
  • 1907 » Raymond Braine, Belgisch voetballer († 1978)
  • 1908 » Ethel Catherwood, Canadees atlete († 1987)
  • 1908 » Oskar Schindler, Sudeten-Duits industrieel die bekend werd door zijn hulp aan Joden tijdens de Holocaust († 1974)
  • 1911 » Hernando Ocampo, Filipijns schrijver en modernistische kunstschilder († 1978)
  • 1911 » Lee Falk, Amerikaans schrijver, stripauteur en producer († 1999)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Olsdatter


De publicatie Kramer Stamboom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Louis Kramer, "Kramer Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kramer_stamboom/I522765.php : benaderd 29 december 2025), "Hilma Sofie Olsdatter (1909-1991)".