Kramer Stamboom » Jan Douwes Veenstra (1853-1916)

Persoonlijke gegevens Jan Douwes Veenstra 

Bronnen 1, 2, 3, 4
  • Hij is geboren op 19 november 1853 in Opeinde, Smallingerland, Friesland, Netherlands.
    Geboorteakte Smallingerland, 1853 Aangiftedatum 21 november 1853, akte nr. 190 Jan Veenstra, geboren 19 november 1853 Zoon van Douwe Gerbens Veenstra en Maaike Jans Adema
  • Beroep: in Boerenknecht.
  • Woonachtig op 19 november 1853: Opeinde, Friesland, Netherlands.
  • (Reference Number) : FTM-B27075.
  • (Aangifte geboorte) op 21 november 1853 in Drachten Gem. smallingerland.
  • (Aangifte overlijden) op 8 juni 1916 in Suameer Gem. Tietjerksteradeel.
  • Hij is overleden op 7 juni 1916 in Gemeente Tytsjerksteradiel, Friesland, Nederland, hij was toen 62 jaar oud.
    Overlijdensakte Tietjerksteradeel, 1916 Aangiftedatum 8 juni 1916, akte nr. 91 Jan Douwes Veenstra, man, overleden 7 juni 1916 Oud 62 jaar, weduwnaar Zoon van Douwe Gerbens Veenstra en Maaike Jans Adema
  • Een kind van Douwe Veenstra Gerbens en Maaike (Mekke Joekes) Adema Jans

Gezin van Jan Douwes Veenstra

Hij is getrouwd met (Niet openbaar).

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Jan Douwes Veenstra

<p>Bron Burgerlijke stand - Huwelijk</p><p><p>Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum</p></p&gt;<p><p>Algemeen Toegangnr: 30-33</p></p><p><p>Inventarisnr: 2027</p></p><p&gt;<p>Gemeente: Smallingerland</p></p><p><p>Soort akte: Huwelijksakte</p></p><p>&;lt;p>Aktenummer: 28</p></p><p><p>Datum: 14-05-1886</p></p><p><p>Bruidegom Jan Veenstra</p></p><p><p>Leeftijd: 32</p></p><p><p>Geboorteplaats: Opeinde</p></p><p><p>Bruid Grietje Luppens</p></p><p><p>Leeftijd: 28</p></p><p><p>Geboorteplaats: Buitenpost, gemeente Achtkarspelen</p></p><p><p>Vader bruidegom Douwe Gerbens Veenstra</p></p><p><p>Moeder bruidegom Maaike Jans Adema</p></p><p><p>Vader bruid Jakob Luppens</p&;gt;</p><p>Moeder bruid Symkje Gaukes Jansma</p>

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Douwes Veenstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Douwes Veenstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Douwes Veenstra


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Renkema Web Site, Arlene Renkema
    Toegevoegd via een Instant Discovery™
    Stambomen op MyHeritage Familiesite: Renkema Web Site Familiestamboom: 214298001-2
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 november 1853 lag rond de -0,5 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1853: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Giuseppe Verdi's opera Il Trovatore beleeft zijn première in Rome.
    • 19 februari » Eerste uitgave van het Nieuwsblad van Geel
    • 4 maart » Franklin Pierce wordt beëdigd als 14e president van de Verenigde Staten
    • 18 april » Het Ministerie-Thorbecke I dient zijn ontslag in aan Willem III na een buitenparlementaire petitie van ongeveer 50.000 handtekeningen van de zogenaamde Aprilbeweging, die openlijk wordt gesteund door de koning, tegen het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie in Nederland.
    • 18 april » In Azië rijdt de eerste trein tussen Bombay en Tanna.
    • 30 december » Gadsdenaankoop: De Verenigde Staten kopen voor 10 miljoen dollar grondgebied van Mexico.
  • De temperatuur op 7 juni 1916 lag tussen 5,8 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 12,9 mm neerslag. Er was 6,6 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
    • 21 februari » Frankrijk - begin van de Slag om Verdun.
    • 15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
    • 18 mei » Begin regeerperiode Vietnamese keizer Khải Định.
    • 19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
    • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Veenstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Veenstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Veenstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Veenstra (onder)zoekt.

De publicatie Kramer Stamboom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Louis Kramer, "Kramer Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kramer_stamboom/I500019.php : benaderd 28 december 2025), "Jan Douwes Veenstra (1853-1916)".