Stamboom Kommer » Aaldert Pomper (1856-1914)

Persoonlijke gegevens Aaldert Pomper 


Gezin van Aaldert Pomper

(1) Hij is getrouwd met Aaltje Bosma.

Zij zijn getrouwd op 10 maart 1882 te Smilde, hij was toen 25 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. nn Pomper  1883
  2. Jantina Pomper  1890-1922
  3. Jan Pomper  1892-1902
  4. Andries Pomper  1895-1967
  5. Jantienus Pomper  1899-1900


(2) Hij is getrouwd met Aaltje Idema.

Zij zijn getrouwd op 9 februari 1884 te Smilde, hij was toen 27 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Jenke Pomper  1885-????
  2. Wilt Pomper  1887-1935


Tijdbalk Aaldert Pomper

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaldert Pomper

Jan Pomper
1815-1881

Aaldert Pomper
1856-1914

(1) 1882

Aaltje Bosma
1859-1883

nn Pomper
1883-1883
Jan Pomper
1892-1902
(2) 1884

Aaltje Idema
1859-1925

Jenke Pomper
1885-????
Wilt Pomper
1887-1935

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Duco Drijber

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 augustus 1856 lag rond de 17,1 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 2 maart » De vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir barst uit en maakt 2.806 slachtoffers. De vulkaan blijft tot half maart as spugen.
      • 3 juni » Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
      • 20 juni » Karel III volgt zijn overleden vader Florestan I op als vorst van Monaco.
      • 31 oktober » Vorming van de Oblast Primorski van het Russische Rijk
      • 2 december » Frankrijk en Spanje bereiken een overeenkomst over het verloop van hun gezamenlijke grens.
      • 14 december » Het casino in Monte Carlo wordt geopend.
    • De temperatuur op 9 februari 1884 lag rond de 9,6 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
      • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
      • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
      • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
      • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
    • De temperatuur op 3 juli 1914 lag tussen 15,5 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 8,6 mm neerslag. Er was 4,5 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
      • 14 januari » Introductie van de lopende band door Henry Ford.
      • 28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
      • 4 augustus » Eerste Wereldoorlog: Duitse troepen vallen België binnen, waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
      • 23 augustus » Slag bij Bergen, een eerste contact tussen de Duitsers en de Britten als onderdeel van Slag der Grenzen.
      • 6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
      • 8 september » Benoeming van Petrus Hopmans tot bisschop van Breda in Nederland.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1847 » Caspar Augustin Geiger, Duits schilder († 1924)
    • 1850 » Augusto Righi, Italiaans natuurkundige († 1920)
    • 1851 » Edgardo Mortara, Italiaans-joodse jongen († 1940)
    • 1858 » Giuseppe Peano, Italiaans wiskundige († 1932)
    • 1865 » Charles Dawes, Amerikaans vicepresident van Amerika († 1951)
    • 1868 » Erik Schmedes, Deens operazanger († 1931)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Pomper

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pomper.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pomper.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pomper (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Kommer is opgesteld door A.S. Groot (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    A.S. Groot, "Stamboom Kommer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kommer-stamboom/I1885.php : benaderd 10 maart 2026), "Aaldert Pomper (1856-1914)".