De temperatuur op 19 december 1907 lag tussen 5,2 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 2,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
15 april » Oprichting van de Argentijnse omnisportclub Unión de Santa Fe.
19 juni » Oprichting van de Finse voetbalclub HJK Helsinki.
8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Dag van overlijden 28 juni 1908
De temperatuur op 28 juni 1908 lag tussen 9,9 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
11 januari » Het Nationaal Park Grand Canyon wordt als nationaal monument ingesteld.
2 maart » Eerste driechromatische foto's van Gabriel Jonas Lippmann.
14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
Dag van begraven 30 juni 1908
De temperatuur op 30 juni 1908 lag tussen 10,3 °C en 24,1 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 12,3 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
5 oktober » Oostenrijk-Hongarije annexeert Bosnië, dat vanaf 1878 een condominium was, bestuurd samen met het Ottomaanse Rijk.
24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Greetje Medema, "Stamboom Koch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/koch-stamboom/I550.php : benaderd 7 januari 2026), "Nicholas Medema (1907-1908)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.