Stamboom Joosten » Anna Ploech van Bronckhorst (± 1325-1392)

Persoonlijke gegevens Anna Ploech van Bronckhorst 

Bron 1

Gezin van Anna Ploech van Bronckhorst


Notities over Anna Ploech van Bronckhorst

Anna van Bronckhorst, geboren in 1325,
een bastaard-dochter, ze komt niet in zijn testament voor.

Heer Willem, Heer van Bronckhorst en Batenburg; alleen Heer van Batenburg genoemd, houdt de zijde van Reynald, oudste zoon van Gelre, tegen diens vader, en staat voor Otto, Heer van Buuren in 1317. Wordt door de Keizer beleend met Batenburg en het Recht van Tol en Munt in 1317. Heer van Bronchorst, is getuige van Diederick Graaf van Cleef, als die zweert, dat hij Heusden van Brabant te Leen houdt in 1318. Raad en getuige van Jonkheer Reynald van Gelre, bij de bevestiging van de Privilegiën van Zutphen en staat voor Frederick, Heer van den Berg in 1324. Ridder, Raad van Graaf Reynald en bezegelt met hem de Landbrief van 't Nybroek in 1328. Hij sneuvelt bij Hasselt tegen de Luykenaars in 1328. Zijn vrouw was Johanna, Vrouwe van Batenburg, zij weduwe en door Graaf Reynald van Gelre genoemd, eine Edele Vrouw unse nichte Vrouw Johanna van Bronckhorst und van Batenburg; maakt een deling tussen haar kinderen, ten overstaan van de Graaf van Gelre, van Heer Johan van Bronckhorst, Proost van Aldenmunster te Utrecht, van Heer Johan, Heer te Baer, van Heer Wolter, Heer van Keppel, Ridders, van Hendrik van Wisch en van Everhard van Ulft, Knapen in 1328. De kinderen uit dit huwelijk, zijn Catharina, Gysbert, Diederick, die bij de deling van 1328, na zijn moeders dood, Batenburg zal erven;hij is jong en ongehuwd overleden, Baldewyn, zal volgens die deling door zijn moeder onderhouden worden, zo lang hij ledig blijft; Heer Baldewyn, van Batenburg genoemd, in dienst van Hertog Reynold van Gelre, sneuvelt in de slag van Hamont tegen de Luikenaars in 1347,

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Ploech van Bronckhorst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Ploech van Bronckhorst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Familie van Ek, Sjaak Van Berkel, Anna Cloeck (born van Bronckhorst), 17 september 2024
    Toegevoegd via een Smart Match

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Familie van Ek

    Familiestamboom: 455149351-1

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Ploech van Bronckhorst


De publicatie Stamboom Joosten is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Joosten, "Stamboom Joosten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/joosten-stamboom/I501010.php : benaderd 4 februari 2026), "Anna Ploech van Bronckhorst (± 1325-1392)".