Jeffro Family Tree » Mary Robinson nee Wilson (± 1738-1813)

Persoonlijke gegevens Mary Robinson nee Wilson 

Bron 1
  • Zij is geboren rond 1738 in Whinfell Hall, Cumberland County, England.
  • Zij is overleden op 9 december 1813 in Pardshaw nr Cockermouth, Cumberland, England.
  • Een kind van John Wilson en Sarah Wilson

Gezin van Mary Robinson nee Wilson

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Mary Robinson nee Wilson?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Mary Robinson nee Wilson

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Mary Robinson nee Wilson

John Wilson
1667-1746
Ann Steel
1673-1743
Joseph Walker
± 1680-????
Mary Stamper
± 1680-????
John Wilson
1722-1787
Sarah Wilson
1712-1766

Mary Robinson nee Wilson
± 1738-1813


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Ancestry Family Trees, Ancestry Family Tree / Ancestry.com

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 december 1813 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
      • 4 maart » James Madison wordt beëdigd voor een tweede termijn als 4e president van de Verenigde Staten
      • 19 oktober » Napoleon lijdt in de Slag bij Leipzig een van zijn zwaarste nederlagen.
      • 13 november » De acteur Frederikus Adrianus Rosenveldt wordt door de Franse politie gearresteerd nadat hij op het toneel "Vivat Oranje!" heeft geroepen. Hij wordt in gevangenschap naar Frankrijk afgevoerd.
      • 24 november » Een plundering door terugtrekkende Franse troepen leidt tot de Ramp van Woerden.
      • 30 november » De latere Willem I der Nederlanden zet na achttien jaar weer voet op Nederlandse bodem, op het strand van Scheveningen.
      • 29 december » Britse soldaten steken Buffalo (New York) in brand tijdens de Oorlog van 1812.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Robinson nee Wilson


    De publicatie Jeffro Family Tree is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Scott Jeffrey, "Jeffro Family Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/jeffro-family-tree/I322390911895.php : benaderd 12 mei 2025), "Mary Robinson nee Wilson (± 1738-1813)".