(1) Hij is getrouwd met Clarisse van Gavere(n).
Zij zijn getrouwd
(2) Hij is getrouwd met N.N. Wolfertsdr. van de Maalstede.
Zij zijn getrouwd
http://johnooms.nl/wp-content/uploads/2018/04/Wolfert-I-van-Borselen-e1523345651176-198x300.jpg" alt="" width="288" height="436" />
Portret van Wolfert I van Borselen. Daaronder een tafereel waarbij Wolfert uit het venster wordt geworpen en vervolgens gelyncht door de menigte in Delft.
4c. Wolfert I van Borselen
Hij was heer van Veere. Geboren circa 1245, overleden te Delft, 1 augustus 1299. Zoon van Hendrik Wisse van Borselen.
In 1282 huwde hij met Sybille van Praet (voor 1253 – 1292), vrouwe van Sandenburg. Zij was een dochter van Frankvan Praet en Aleydis van Helpenstein.
Nadat Sybille overleden was, trouwde Wolfert in 1297 met Catharina van Durbuy, weduwe van Albrecht van Voorne en dochter van Gerard van Luxemburg, vermeend minnares van Floris V.
In Zeeland waren in die tijd de lenen zogenaamde kwade of rechte lenen. Deze zwaardlenen vielen terug aan de leenheer als er geen mannelijke nakomelingen waren. Indien er meerdere zonen waren, werd de leen verdeeld onder deze nakomelingen. De Zeeuwse adel kwam hiertegen in opstand, omdat de lenen hierdoor te versnipperd raakten. In 1282 droeg Wolfert zijn leen op aan de gravin van Holland, waarnahij het als goed of onversterfelijk leen terugkreeg. Dit spilleleen was de basis voor de macht van het geslacht van Borselen.In 1290 koos hij echter de zijde van de Vlamingen tegen graaf Floris V. In 1291 werd hij zelfs leenman van de graaf van Vlaanderen. Vlak voordat Floris V overleed, verzoenden zij zich echter. In 1295 was Wolfert de aanvoerder van het leger dat de Vlamingen versloeg bij Borssele. Het jaar daarop versloeg hij de West-Friezen bij Monnickendam.Na de dood van Floris V van Holland in 1296 keerde diens jonge zoon Jan I van Holland terug van hethof van Eduard I van Engeland waar hij opgegroeid was en gehuwd met Eduards dochter Elizabeth. Eduard stelde Wolfert met Jan III van Renesse aan als regent. Wolfert probeerde dezein diskrediet te brengen bij Jan I.In 1297 vond de Slag bij Vronen plaats. Hierbij had Jan III van Renesse de leiding, maar werd omsingeld en daarop verbannen uit Holland. Hieraan had bijgedragen dat Wolfert zich met zijn troepen terug had getrokken. Wolfert had nu het bestuur naar zich toegetrokken, wat hem echter in verschillende kringen gehaat maakte. Na een conflict met het stadsbestuur van Dordrecht werd hij in 1299 gelyncht in Delft. Jan II van Avesnes nam daarna het regentschap over en verwierf het graafschap Holland na de dood van Jan I later dat jaar.In 1299 verleende Wolfert Rotterdam stadsrechten, die echter al snel werden ingetrokken. De stad Rotterdam heeft de Wolfert van Borselenpenning ingesteld.
Kinderen van Wolfert I uit het eerste huwelijk met Sybille van Praet:
- Wolfert II van Borselen, trouwde met Aleid van Henegouwen, buitenechtelijke dochter van Jan II van Avesnes
- Floris, vermoedelijk overleden 21 juni 1344 en begraven te Middelburg
- Margriet van Borselen
- Frank (ovl. 30 mei 1316)
- Claas I vanBorselen (ovl. 1357), heer van Brigdamme, begraven te Middelburg. Vader van Frank, heer van Sint-Maartensdijk, gehuwd met Alienora van Zuijlen
- Hendrik Wisse van Borselen
- Heilwig van Borselen (Volgt 5)
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Hendrik Wisse (Wiszo) van Borselen | ||||||||||||||||||
(1) | ||||||||||||||||||
Clarisse van Gavere(n) | ||||||||||||||||||
(2) | ||||||||||||||||||
N.N. Wolfertsdr. van de Maalstede | ||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.