In Cruce Salus » Maljard Sterckeman (1698-> 1775)

Persoonlijke gegevens Maljard Sterckeman 

    (Maljaart, Malyart)
    (Malijaart Sterkeman) wonende op de Westdwersgragt te Leiden in 1753
  • Hij werd gedoopt op 16 juli 1698 in Leiden, Zuid-Holland, Nederland.
    Getuigen: Marcus Sterckeman,
  • Geloof: Nederlands Hervormd.
  • Hij is overleden na 21 december 1775.
    Op deze datum veilt Maljard een/zijn huis aan de Westdwersgragt in 't openbaar: "Een Hecht, Sterck en Weldoortimmert Huijs en Erve staande ende geleegen aan de Oostzijde van de Westdwersgragt andersgenaamd de IJseregracht onder 't Bon Nieuwmaren No. 286 belend aan d'eene zijde Herbartus Cats en aan d'andere zijde Gilles de Clercq"; aan de tekst te zien, woont Maljaart zef niet meer in het huis, maar huurders. Uiteindelijk wordt het huis voor 200 guldens verkocht.
  • Een kind van Jacob Sterkeman en Maria de Bruijn
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 september 2011.

Gezin van Maljard Sterckeman

(1) Hij is getrouwd met Anna.

(4 kinderen)

Zij zijn op 21 april 1724 te Leiden, Zuid-Holland, Nederland in ondertrouw gegaan.

Getuigen: zijn vader Jacob Starkeman,
Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Maria Starkeman  1725-????
  2. Johannes Starkeman  1726-???? 
  3. Jacob Starkeman  1728-????
  4. Izaäk Sterkeman  1731-????


(2) Hij is getrouwd met Hester Crahee.

Op 25 febr. 1760 maken Maljaart Sterkeman en zijn vrouw Hester Creheij ten behoeve van zijn vrouw, de voorkinderen uit zijn eerste huwelijk, en de kinderen uit het huidige.
Ook ten opzichte van de kinderen, die Hester Creheij al had uit haar vorige huwelijk, worden alle kinderen gelijk bedeeld en tevens wordt de opvoeding van alle kinderen geregeld; de langstlevende is verantwoordelijk tot hun meerderjarigheid.

Zij zijn op 29 maart 1732 te Leiden, Zuid-Holland, Nederland in ondertrouw gegaan.

Getuige: zijn broer Hendrik Sterkeman.
Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Pieter Sterkeman  -< 1775
  2. Hermannus Sterkeman  1737-????
  3. Hermanus Sterkeman  1739-???? 
  4. Hendrik Sterkeman  1733-???? 
  5. Pieter Sterkeman  1743-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maljard Sterckeman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maljard Sterckeman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maljard Sterckeman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen


Over de familienaam Sterckeman


De publicatie In Cruce Salus is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Lex Kroes, "In Cruce Salus", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/in-cruce-salus/I4286.php : benaderd 13 februari 2026), "Maljard Sterckeman (1698-> 1775)".