In Cruce Salus » Geertruida Johanna Stek (1918-1995)

Persoonlijke gegevens Geertruida Johanna Stek 

  • Zij is geboren op 7 augustus 1918 in Amsterdam, Noord-Holland, Nederland.
  • Beroep: naaipatronenmaakster.
    Canadees staatsburger geworden in 1950.
    -Toronto 25 mei; 08004 (?) (Door de groeiende welvaart, pasten veel mensen niet in confectiematen, waardoor dit werk een gat in de markt bleek. Echter was er geen personeel voorhanden, dus zijn moeder Grietje van Vliet (2x) en Mathilda Langenberg-Stek voor langere tijd naar Vancouver B.C. geweest, om haar bij te staan in het werk. Ze hadden dit immers in de zaak van Grietje in het Fnidsen te Alkmaar ook altijd met het hele gezin en de aanhang, zoals bijvoorbeeld mevr. van de Ven, de moeder van Marijke, die later trouwde met Jaap Langenberg, gedaan.)
  • Zij is overleden in het jaar 1995 in Birch Bay, Verenigde Staten, zij was toen 76 jaar oud.
  • Een kind van Pieter Stek en Grietje van Vliet
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 november 2014.

Gezin van Geertruida Johanna Stek

Zij is getrouwd met Petrus Gerard Johan Loevens.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1942 te Alkmaar, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Notities over Geertruida Johanna Stek

(Tante) Trudy verhuisde november 1933 van Duinsteeg 8 in Hoorn naar Amsterdam Wijde Nesserstraat 32.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertruida Johanna Stek?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geertruida Johanna Stek

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertruida Johanna Stek

Pieter Stek
1897-1961

Geertruida Johanna Stek
1918-1995

1942

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 augustus 1918 lag tussen 9,3 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 1 juni » Oprichting van de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Excelsior Maassluis.
    • 3 juni » Bij Château Thierry aan de Marne stoten de Duitse troepen op de gezamenlijke strijdkrachten van de Verenigde Staten en Frankrijk. Het offensief loopt dood.
    • 6 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub General Caballero onder de naam Deportivo Meilicke.
    • 17 oktober » Officiële stichting van Joegoslavië.
    • 7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
    • 1 december » Transsylvanië wordt verenigd met Roemenië
  • De temperatuur op 13 mei 1942 lag tussen 9,7 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 8,4 mm neerslag gedurende 6,2 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Thailand verklaart de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk de oorlog.
    • 20 maart » Oprichting van de Chileense voetbalclub Deportes Temuco.
    • 9 juli » 9 leden van de verzetsgroep De Oranjewacht, samen met de groep Geuzen van Bernard IJzerdraat uit Schiedam de eerste Nederlandse verzetsgroep worden gefusilleerd door de Duitsers in Fort bij Rijnauwen bij Bunnik. Onder de doden is de oprichter van de groep, Piet Hoefsloot.
    • 17 juli » Het eerste transport met Nederlandse joden komt aan in kamp Birkenau.
    • 6 december » De RAF bombardeert de Philipsfabrieken in Eindhoven om de levering van goederen aan de Duitsers te laten stagneren.
    • 7 december » Koningin Wilhelmina richt zich per BBC-radio tot alle delen van het koninkrijk en kondigt voor na de oorlog een rijksconferentie aan over een nieuwe staatkundige structuur voor het Koninkrijk der Nederlanden. Tevens kondigt zij de oprichting aan van de 7 december Brigade, later genoemd de Prinses Irene Brigade. Oprichting Eerste Divisie 7 December.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1915 » Corazon Agrava, Filipijns rechter († 1997)
  • 1916 » R.W.A. Thurkow, Surinaams politicus en bestuurder († 1968)
  • 1918 » C. Buddingh', Nederlands dichter († 1985)
  • 1921 » Bart Hofman, Nederlands politicus († 2019)
  • 1921 » Frank Morse, Amerikaans politicus en diplomaat († 1994)
  • 1921 » Karel Husa, Amerikaans componist, muziekpedagoog, dirigent en trompettist († 2016)

Over de familienaam Stek

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stek.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stek.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stek (onder)zoekt.

De publicatie In Cruce Salus is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Lex Kroes, "In Cruce Salus", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/in-cruce-salus/I291.php : benaderd 26 januari 2026), "Geertruida Johanna Stek (1918-1995)".