Stamboom Hulst » Willem Willems Hidding (± 1503-< 1554)

Persoonlijke gegevens Willem Willems Hidding 


Gezin van Willem Willems Hidding

(1) Hij is getrouwd met Johanna Valcke.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Kind(eren):

  1. Olde Jan Hidding  ± 1530-???? 
  2. Bastiaan Hidding op de Camp  ± 1540-± 1604
  3. NN Hidding  > 1540-????


Notities over Willem Willems Hidding

Volgens een Ordelboek werden op Pinksteren 1542 enige mannen benoemd om onderzoek te doen in het proces tussen Gerdt Ffoss en Tese Reyners. Uit het Rolderdingspel waren daarbij Hendrik Roelofs Baving en Willem Willems Hiddingh. Joosting vermeldt dezelfde kwestie en noemt uit Rolderdingspel Hendrick Bavynge en Wilhelm Hyddynck. Die andere editie van de ordelen is al eerder terloops genoemd. Er zijn geen redenen om aan te nemen, dat die andere editie onjuiste gegevens zou bevatten, omdat ze dezelfde uitspraken correct vermeldt maar alleen bij de vermelding van personen soms iets uitvoeriger is. We komen Wilhelm Hyddynck tegen als nieuwe Ette in 1532, als oude Ette in 1542, als derde Ette uit Rolderdingspel in 1548/1549 en opnieuw als nieuwe Ette in 1551. Hij bezegelt in 1542 een oorkonde voor de buren van Rolde. De laatst gevonden vermelding van Wilhelm Hyddynck dateert uit 1552. Willem Willemsz. Hiddingh is minstens tweemaal getrouwd geweest. Voor de eerste maal met een niet met name. bekende vrouw, waaruit in ieder geval dochters, maar ook zonen zijn geboren. Voor de tweede maal met Johanna Valcke, bekend uit de andere editie van de Ordelboeken. In dit thans niet meer beschikbare Ordelboek IX, folio 12 worden een aantal personen genoemd, die op Pinksteren 1554 aanwezig waren op de lotting te Rolde, te weten Jan Campinge, die procedeert over de nalatenschap van Willem Hiddinck tegen de stiefmoeder van zijn vrouw, Johanna Valcke, huisvrouw van Willem Hiddinck, en haar zoons Willem en Bastiaan. In het uitgegeven Ordelboek wordt voor dezelfde datum en plaats verrneld dat 'Jan Campigne myt syne adherenten ter eenre ende de weduwe Wyllem Hiddinck myt horen soenen ofte kynderen is gewyst, soe de weduwe bewyst myt mannichfoldigen lofwerdigen tugen, dat Wyllem syn voerdochterss wall uutgeboelt ende afgecofft heft van hoer vader Wyllem ende moders nagelaten guet, soe sullen sye daer nyet weder ankomen. Ende wysen oick den besegelden breff van den Sculten van Beylen, besegelt in Anno XLII (1542) mytten besworen testamente van werden'.
Uit datzelfde eerste huwelijk moet ook geboren zijn Jan Hiddinghe, later te Gasselte. Hij is de stamvader van het typisch Gasselter geslacht. Waarom wordt hij in 1554, bij de ruzie over de verdeling van de nalatenschap van zijn vader, dan niet vermeld? Mijns inziens omdat zijn rechten op die nalatenschap niet in discussie waren. Dat kinderen uit het tweede huwelijk wel worden genoemd heeft wellicht als reden, dat hun moeder ook voor hen optrad omdat zij nog mindedarig waren of dat zij juist niet minderjarig waren, waardoor ze direct of indirect partij waren en gezamenlijk met hun moeder optraden. Maar zeker is, dat 'olde Jan Hiddinghe tot Gasselte is gewest getuigen vaeders (i.c. Bastiaen Hiddinghe van Rolde) halfbroer'.

Wat is over deze voor ons belangrijke persoon vast te stellen? De getuige die het had over zijn vaders halfbroer was Hendrick Hiddinge, geboren omstreeks 1585. Hij is volgens zijn eigen opgave namelijk 60 jaar oud op 11 oktober 1645. Diens vader was Bastiaan Hiddingh, die hiervoor in het proces van 1554 genoemd wordt. Deze Bastiaan treedt op 18 maart 1601 met zijn zoons Wilhelm, Johan en Henrick op. Ook bij het begin van de 80-jarige oorlog, op 29 maart 1572, wordt hij al vermeld met zijn broer Bastiaan Hiddinck op den Camp. Hij was toen kennelijk al volwassen en dat zal ook wel als men nagaat dat zijn vader Willem tussen 1552 en 1554 overleed en uit diens tweede huwelijk althans zes kinderen werden geboren. Onze 'olde Jan' zal dus omstreeks 1540 zijn geboren of misschien nog iets eerder. Hij kan dus niet geweest zijn de 'olde' Jan Hidding, die in 1647 te Gasselte overleed. Het zou best kunnen zijn dat hij 'olde' werd genoemd omdat uit het tweede huwelijk van zijn vader ook een Johan/Jan werd geboren. Over zijn vrouw is verder niets bekend '

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Willems Hidding?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Willems Hidding

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Willems Hidding

Johan Hidding
± 1430-????
Egbert Dissinck
± 1430-????
Willem Jans Hidding
± 1465-> 1519
Talle Dissinck
± 1465-????

Willem Willems Hidding
± 1503-< 1554

(1) 

Johanna Valcke
< 1542-????



Onbekend

Olde Jan Hidding
± 1530-????
NN Hidding
> 1540-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Over de familienaam Hidding

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hidding.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hidding.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hidding (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Hulst is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rob Hulst, "Stamboom Hulst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hulst-stamboom/I2024.php : benaderd 24 januari 2026), "Willem Willems Hidding (± 1503-< 1554)".