Stamboom Hulst » Julus "Ascanius" van Troje

Persoonlijke gegevens Julus "Ascanius" van Troje 

  • Roepnaam is Ascanius.
  • Een kind van Aeneas van Troje en Creüsa
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 maart 2024.

Gezin van Julus "Ascanius" van Troje


Kind(eren):



Notities over Julus "Ascanius" van Troje

Ascanius (gelatiniseerd van het Griekse Askanios) of Julus (Latijn: IVLVS of ILVS) is een figuur uit de Romeinse mythologie. Hij is de zoon van de Trojanen Aeneas en Creusa - volgens sommige bronnen echter was Lavinia zijn moeder - dus de kleinzoon van de godin Venus.
Twee uiteenlopende legenden verhalen zijn lotgevallen. De eerste meldt dat hij in het rijk dat hij in Troje van zijn vaderen had geërfd zou hebben geregeerd en daar door zijn nakomelingen zou zijn opgevolgd. De tweede, beter bekende legende zegt dat hij samen met zijn vader Aeneas en zijn grootvader Anchises vluchtte nadat de Grieken Troje hadden veroverd. Na eerst in Carthago te hebben gewoond, kwamen zij uiteindelijk in Latium in Italië. Als teken dat Ascanius was voorbestemd voor een grootse toekomst, lieten de goden vlammen in zijn haren dansen, zonder dat de jongen brandwonden opliep. Volgens deze legende liet hij bij de dood van Aeneas de heerschappij over Lanuvium aan Lavinia na en stichtte hij Alba Longa.
Volgens de Historia regum Britanniae van Geoffrey van Monmouth was Silvius de zoon van Ascanius. Silvius huwde een kleindochter van Lavinia en werd de vader van Brutus, de eerste koning van Brittannië.
Een Romeinse familie, de Gens Julia, beriep zich van oudsher op hun afstamming van Julus en Venus.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Julus "Ascanius" van Troje?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Troje


De publicatie Stamboom Hulst is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Hulst, "Stamboom Hulst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hulst-stamboom/I12193.php : benaderd 3 februari 2026), "Julus "Ascanius" van Troje".