Stamboom Huffels » Joannes van der Linden (-1845)

Persoonlijke gegevens Joannes van der Linden 

  • Hij is geboren.
  • Hij werd gedoopt op 11 maart 1773 in Bunnik, Ut, NL.
    Doop op 11 maart 1773 te Bunnik
    =
    Vader
    Ot van der Linden

    Moeder
    Jannigje van Dijk

    Kind (mannelijk)
    Joannes van der Linden
    Getuige
    Lijsje van der Clooster

    Bronvermelding
    Het Utrechts Archief
    Het Utrechts Archief te Utrecht, DTB Dopen
    Bunnik RK dopen 1752-1788
    Bunnik RK trouwen 1752-1787, Bunnik, archief DTB_RHC_ZO-Utrecht_65, inventaris­num­mer 538, 11-03-1773, folio 134
  • Hij is gedoopt.
  • Hij is overleden op 24 maart 1845 in Amersfoort, Ut, NL.
    Overlijden op 24 maart 1845 te Amersfoort, provincie Utrecht
    =
    Vader
    Otto van der Linden

    Moeder
    Antje van Dijk

    Overledene (mannelijk)
    Johannes van der Linden, 71 jaar oud
    Partner
    Aletta de Roos

    Bronvermelding
    Het Utrechts Archief
    Het Utrechts Archief te Utrecht, BS Overlijden
    Amersfoort 1845, Amersfoort, archief 481, inventaris­num­mer 1031-05, 25-03-1845, aktenummer 98
  • De biologische ouders zijn Otto van der Linden en Jannigje van Dijk
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 januari 2020.

Gezin van Joannes van der Linden

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannes van der Linden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Joannes van der Linden


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 maart 1773 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten noorden. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1773: Bron: Wikipedia
      • 17 januari » Het motet Exultate, jubilate van Wolfgang Amadeus Mozart wordt in Milaan voor het eerst opgevoerd, door de castraat Rauzzini.
      • 17 januari » James Cook bereikt als eerste de Zuidpoolcirkel.
      • 26 april » Paus Clemens XIV creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse curieprelaat Giovanni Angelo Braschi.
      • 21 juli » Opheffing van de Jezuïetenorde door paus Clemens XIV.
      • 27 november » Het VOC-schip Vrouwe Elisabeth Dorothea vergaat nabij Callantsoog. Slechts 6 van de 145 man weten deze ramp te overleven.
      • 16 december » De Boston Tea Party was een van de gebeurtenissen die leidden tot de Amerikaanse Revolutie. De Tea Party-beweging ontleent aan deze gebeurtenis haar naam.
    • De temperatuur op 24 maart 1845 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 3 maart » Florida wordt toegelaten als de 27ste staat van de VS.
      • 17 maart » De Engelse uitvinder Stephen Perry patenteert het elastiek.
      • 2 april » Léon Foucault en Hippolyte Fizeau maken de eerste foto van de zon.
      • 10 september » Opening Beurs van Zocher in Amsterdam door koning Willem II.
      • 19 oktober » Wereldpremière van de opera Tannhäuser van Richard Wagner in het Hoftheater in Dresden.
      • 29 december » Texas ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt daarmee toe als 28e staat van de Unie.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Linden


    De publicatie Stamboom Huffels is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Evelyne Huffels, "Stamboom Huffels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/huffels-stamboom/I4780.php : benaderd 1 januari 2026), "Joannes van der Linden (-1845)".