De temperatuur op 31 augustus 1916 lag tussen 10,5 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 10,3 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
21 februari » Frankrijk - begin van de Slag om Verdun.
12 oktober » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Club América.
18 november » De slag aan de Somme eindigt.
30 november » In Boedapest worden keizer Karel I van Oostenrijk en zijn gemalin Zita van Bourbon-Parma met de Stefanskroon tot koning en koningin van Hongarije gekroond.
1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
29 december » Grigori Raspoetin wordt vermoord.
Trouwdag 1 juni 1941
De temperatuur op 1 juni 1941 lag tussen 7,2 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
20 januari » Franklin Delano Roosevelt wordt voor de derde maal als president geïnaugureerd, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
9 maart » Begin van het dagboek van Etty Hillesum.
15 maart » Stichting van het Onafhankelijkheidsfront, de belangrijkste verzetsorganisatie van België, op initiatief van de Kommunistische Partij van België (KPB).
30 juni » Wegvoering van de Nederlandse ex-premier Colijn door de Duitsers.
31 oktober » De Duitse U 552 onderzeeboot torpedeert met succes een Amerikaanse torpedobootjager, op een moment dat de VS nog niet in oorlog was met Duitsland.
26 december » Winston Churchill spreekt als eerste Britse premier het Amerikaanse Congres toe.
Dag van overlijden 17 oktober 2005
De temperatuur op 17 oktober 2005 lag tussen 4,4 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
13 mei » Benoeming van de Amerikaan William Levada tot prefect van de Congregatie voor de Geloofsleer van de Romeinse Curie als opvolger van Joseph Ratzinger.
11 oktober » Microsoft schikt de zaak rondom de mediaspelers met concurrent RealNetworks door een bedrag van 761 miljoen dollar te betalen.
19 oktober » Saddam Hoessein staat terecht in Bagdad voor misdaden tegen de menselijkheid.
31 oktober » Olivier Suray en anderen worden gearresteerd in verband met een omkoop- en gokschandaal in het Belgisch voetbal.
14 november » In Leeuwarden wordt bij de voorbereidingen van Domino Day in de sporthal een huismus in opdracht van de omroep SBS6 doodgeschoten. Het vogeltje had 26 000 dominostenen omgegooid.
24 december » Opening van Plopsa Indoor Hasselt in Hasselt. Het is het tweede Plopsa-park.
Dag van begraven 19 oktober 2005
De temperatuur op 19 oktober 2005 lag tussen 7,7 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (10%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Hjort, "Hjort family tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hjort-family-tree/I5007.php : benaderd 6 mei 2025), "Sigvald Marius H²egh (1916-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.