De temperatuur op 30 november 1917 lag tussen 7,7 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 9,1 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 januari » De Verenigde Staten kopen de Maagdeneilanden van Denemarken voor $25 miljoen.
27 januari » Coen de Koning wint voor de tweede keer in successie de Elfstedentocht. Hij doet dit in een parcoursrecord van 9 uur en 53 minuten.
14 maart » Het Russische regime van de tsaar komt ten val.
31 maart » De Verenigde Staten nemen de Maagdeneilanden over na betaling van $25 miljoen aan Denemarken.
15 april » Eerste uitgave van het tijdschrift Forbes ligt in de kiosk.
9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
Trouwdag 2 april 1942
De temperatuur op 2 april 1942 lag tussen 2,9 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
20 januari » De nazi's beslissen op de Wannseeconferentie over de 'Endlösung der Judenfrage' ('oplossing van het Jodenvraagstuk').
27 januari » Laagste minimumtemperatuur in Nederland ooit gemeten (-27,4 °C), te Winterswijk.
8 maart » De Nederlandse strijdkrachten geven zich over; Nederlands-Indië wordt door Japan bezet.
22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
Dag van overlijden 3 april 2013
De temperatuur op 3 april 2013 lag tussen -0.5 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (61%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
9 mei » AZ wint voor de vierde maal in de geschiedenis de KNVB beker. Het wint de finale van het toernooi met 2-1 van titelverdediger PSV.
26 juni » De Spaanse triatlete Virginia Berasategui bekent dat ze tijdens haar carrière doping gebruikt heeft.
18 augustus » De Sakurajima-vulkaan, in het zuiden van Japan, legt een dikke laag as over de stad Kagoshima.
10 september » Het Roemeense parlement geeft toestemming voor het afmaken van zwerfhonden die niet binnen twee weken door hun eigenaar worden opgehaald.
26 september » De TU Delft en drie Nederlandse bedrijven gaan in Bolivia meehelpen met het opzetten van een bedrijf dat lithiumbatterijen maakt.
29 oktober » Het meesterbrein van een groep blanke extremisten in Zuid-Afrika, die Nelson Mandela wilde vermoorden, wordt veroordeeld tot 35 jaar cel. De voormalig universiteitsdocent Mike du Toit behoort tot de rechts-extremistische groepering Boeremag (boerenstrijdkracht).
Dag van begraven 10 april 2013
De temperatuur op 10 april 2013 lag tussen 0.9 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was -0.1 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (16%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
24 januari » Op een bijzondere ondernemingsraad in Flémalle maakt ArcelorMittal bekend dat het verschillende koude lijnen in de provincie Luik zal sluiten. 1300 mensen zullen daarbij hun baan verliezen.
27 januari » De Serviër Novak Đoković wint zijn derde Australian Open op rij. Hij verslaat in de finale de Brit Andy Murray in vier sets: 6-7, 7-6, 6-3 en 6-2.
18 februari » Twee van zijn belangrijkste sponsors keren de van moord verdachte Zuid-Afrikaanse atleet Oscar Pistorius de rug toe. Brillenfabrikant Oakley heeft de overeenkomst stopgezet, terwijl Nike heeft aangegeven hem niet meer voor toekomstige reclamecampagnes te zullen inzetten.
9 juni » De Spanjaard Rafael Nadal wint het herenenkelspel op Roland Garros. Hij verslaat in de finale zijn landgenoot David Ferrer.
10 september » Het Roemeense parlement geeft toestemming voor het afmaken van zwerfhonden die niet binnen twee weken door hun eigenaar worden opgehaald.
28 oktober » West-Europa wordt getroffen door de zwaarste storm sinds 1990. In Groot-Brittannië en Duitsland vallen vijf doden, in Nederland drie en in Denemarken één. In Lauwersoog wordt een windstoot van 152 km/u geregistreerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Hjort, "Hjort family tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hjort-family-tree/I4067.php : benaderd 10 mei 2025), "Gudrun Laura Hansen Lyster (1917-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.