Stamboom Hendriksen » Neeltje ter Maaten (-1825)

Persoonlijke gegevens Neeltje ter Maaten 

Bron 1

Gezin van Neeltje ter Maaten

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Neeltje ter Maaten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Neeltje ter Maaten


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. van Dam Web Site, Hermina Margaretha van Dam, Neeltje ter Hartman (geboren Maaten), 16 februari 2019
      Toegevoegd via een Smart Match
      Stambomen op MyHeritage
      Familiesite: van Dam Web Site
      Familiestamboom: 312119811-1

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 oktober 1753 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: zeer en geheel betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1753: Bron: Wikipedia
      • 17 februari » 17 februari wordt in Zweden gevolgd door 1 maart als het land overstapt van de juliaanse kalender op de gregoriaanse kalender.
      • 11 maart » Egbert Douwes opent in Joure een kruidenierswinkel, het begin van het huidige Douwe Egberts.
      • 5 april » Oprichting van het British Museum.
      • 9 november » Karel August van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Christiaan.
    • De temperatuur op 12 juni 1825 lag rond de 21,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
      • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
      • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
      • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
      • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Maaten

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Maaten.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Maaten.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Maaten (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Willem Hendriksen, "Stamboom Hendriksen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hendriksen-stamboom/I511674.php : benaderd 1 januari 2026), "Neeltje ter Maaten (-1825)".