27 februari » De Britse Labour Party wordt opgericht
13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
29 mei » Ndjamena, de hoofdstad van het Afrikaanse land Tsjaad, wordt gesticht door de Franse commandant Émile Gentil onder de naam Fort Lamy.
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
Dag van overlijden 16 juli 1948
De temperatuur op 16 juli 1948 lag tussen 10,9 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
17 maart » De Benelux-landen, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk tekenen de overeenkomst van Brussel, welke een voorloper is van de NAVO-overeenkomst.
21 juni » Introductie van de lp in New York.
17 september » Moord op Graaf Bernadotte in Jeruzalem.
1 december » Piet Roozenburg wordt wereldkampioen dammen.
9 december » Het Genocideverdrag wordt ondertekend.
14 december » Oprichting van de Poolse voetbalclub Górnik Zabrze.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Willem Hendriksen, "Stamboom Hendriksen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hendriksen-stamboom/I501724.php : benaderd 4 maart 2026), "Aart Hendriksen (1870-1948)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.