Stamboom Hendriksen » Gwenivyth( Arviragus) Siluria van (15-74)

Persoonlijke gegevens Gwenivyth( Arviragus) Siluria van 

Bron 1

Gezin van Gwenivyth( Arviragus) Siluria van

Hij is getrouwd met Claudia Genuissa (Venessa Julia).

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):



Notities over Gwenivyth( Arviragus) Siluria van

Arvirargus was volgens de legende, zoals beschreven door Geoffrey van Monmouth koning van Brittannië. Hij was de zoon van koning Cymbeline, en volgde zijn broer koning Togodumnus op toen die sneuv

elde in de Slag bij Medway in 43 n.Chr. tegen de Romeinen onder leiding van keizer Claudius. Hij regeerde van 43 - 57 n.Chr.

Het is zeer wel mogelijk, gezien de overeenkomsten, dat Arvirargus de

zelfde persoon is als Caratacus, die ook als zoon van Cymbeline wordt genoemd.

Toen zijn broer Togodumnus sneuvelde nam Arvirargus diens wapenrusting, en leidde het Britse leger in de slag tegen

de Romeinen. Toen hij vernam dat Claudius en diens opperbevelhebber Hamo in de bossen gevlucht waren, achtervolgde Arvirargus hen tot aan de kust. Hamo werd door deBritten gedood toen hij trachtte z

ijn schip te bereiken, en die plaats wordt sindsdien Southampton genoemd. Claudius slaagde er in zijn troepen weer bijeen te krijgen, en belegerde Porchestertotdat deze stad viel.

Na de dood va

n Hamo zocht Arvirargus onderdak in Winchester, maar Claudius' leger achtervolgde hem. Na een belegering vielen de Britten Claudius aan, maar die bood een wapenstilstand aan. In ruil voor vrede en bel

astingen voor Rome verkreeg Arvirargus Claudius' dochter als echtgenote. Toen zij het over de condities eens waren hielp Arvirargus Claudius met diens verovering van landen in het noorden.

In de

daaropvolgende lente werd het huwelijk tussen Arvirargus en Genvissa, de dochter van Claudius, voltrokken. Arvirargus noemde de stad Gloucester naar zijn bruid. Claudius verliet Britannia, en liet he

t land onder het bestuur van Arvirargus achter. Die maakte een aanvang met het herstellen van steden.

Arvirargus raakte gevreesd bij zijn buurlanden, en voelde zich dermate bedreigd dat hij Clau

dius' hulp inriep. Als Vespasianus niet met een leger ter ondersteuning zou komen, zouden de betalingen aan Rome worden stopgezet. Toen Vespasianus arriveerde en aan land wilde komen, stond daar een d

ermate grote overmacht aan Britten dat hij uitweek naar een andere haven, die van Totnes.

Vanuit zijn legerplaats in Totnes rukte Vespasianus op naar Exeter en belegerde die stad. Arvirargus en Ves

pasianus raakten na strijd in een impasse, die door koningin Genvissa de volgende ochtend werd doorbroken. Vespasianus vertrok naar Rome, en Arvirargus regeerde het land nog enkele jaren in vrede. Na

zijn dood werd hij begraven in Gloucester, de stad diehij samen met Claudius had gesticht. Hij werd opgevolgd door zijn zoon Marius.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gwenivyth( Arviragus) Siluria van?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gwenivyth( Arviragus) Siluria


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Fiskaaen Web Site, Øystein Fiskaaen, Aviragus "Gwenivyth" King Of Siluria, 9 augustus 2011
      Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
      Stamboom op MyHeritage.com Familiesite: Fiskaaen Web Site Stamboom: Oystein

    Over de familienaam Siluria

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Siluria.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Siluria.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Siluria (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Willem Hendriksen, "Stamboom Hendriksen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hendriksen-stamboom/I4187.php : benaderd 13 januari 2026), "Gwenivyth( Arviragus) Siluria van (15-74)".