De temperatuur op 24 november 1929 lag tussen 5,1 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 3,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
11 april » De Statendam III van Holland-Amerika Lijn verlaat Rotterdam voor haar eerste reis naar New York.
15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
7 september » Bekrachtiging van het Protocol van Genève (verbod op chemische wapens).
30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
26 december » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SC Rheindorf Altach.
Dag van overlijden 22 april 2013
De temperatuur op 22 april 2013 lag tussen -1,8 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (78%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
27 januari » Schaatsster Thijsje Oenema scherpt in Salt Lake City haar eigen en één dag oude Nederlands record op de 500 meter (37,38 seconden) aan tot 37,06.
7 februari » De Vrijheid leidt het volk, het beroemde schilderij van de romantische schilder Eugène Delacroix, wordt door een bezoekster van het nieuwe Louvre-Lensmuseum met een markeerstift beklad.
5 mei » AFC Ajax wordt voor de 32e keer kampioen van de Nederlandse Eredivisie door thuis met 5-0 te winnen van Willem II. Door dit verlies kan Willem II degradatie naar de eerste divisie niet meer voorkomen.
9 juni » De Spanjaard Rafael Nadal wint het herenenkelspel op Roland Garros. Hij verslaat in de finale zijn landgenoot David Ferrer.
29 juni » De Zuid-Afrikaanse oproerpolitie raakt slaags met demonstranten in Soweto. De schermutselingen vinden plaats kort voor het bezoek van de Amerikaanse president Barack Obama aan de grote zwarte wijk aan de rand van Johannesburg.
9 oktober » Het 2500ste nummer van het weekblad Voetbal International verschijnt.
Dag van begraven 29 april 2013
De temperatuur op 29 april 2013 lag tussen 2,7 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 2,4 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 7,5 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » In de Boliviaanse mijnstad Oruro is het grootste religieuze beeld van Zuid-Amerika onthuld. Het 1500 ton zware beeld van Maria is 45 meter hoog, 7 meter meer dan het befaamde beeld van Christus de Verlosser op de Corcovado-berg bij de Braziliaanse stad Rio de Janeiro.
7 februari » In Zuid-Afrika breekt een onverwacht grote volkswoede uit vanwege de dood van de 17-jarige Anene Booysen. Het meisje werd vijf dagen eerder op gruwelijke wijze gemarteld en verkracht door een groep mannen.
18 februari » Vijf Zuid-Afrikaanse mijnwerkers worden neergeschoten door bewakers, die het vuur openen tijdens rellen tussen verschillende mijnwerkersbonden bij een mijn van Amplats.
21 mei » Beerschot AC wordt faillet verklaard.
2 augustus » De oud-president van Mongolië, Nambar Enkhbayar, zegt geen gratie te willen van de huidige president Tsakhia Elbegdorj. In plaats daarvan wil hij dat zijn naam wordt gezuiverd.
5 september » Bij een groot verkeersongeval in KwaZulu-Natal, Zuid-Afrika komen 27 mensen om het leven. Een vrachtwagen botste met vijf andere voertuigen, waaronder vier minibusjes vol passagiers.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Strik, "Hans Strik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hans-strik/I820.php : benaderd 21 januari 2026), "Elisabeth Ester "Elsa" Aquirre (1929-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.