Hans Strik » Aart Gijsberts van Ekerschot (????-1808)

Persoonlijke gegevens Aart Gijsberts van Ekerschot 

  • Beroep: van 1786 tot 1794 Schepen van het gerecht De Haar.Bron 1
  • Feiten:
    • op 1 mei 1769 Notariele akten.Bron 2
      Openbare verhuring

      Verhuurder: Alida van Doorn

      Huurder: Aart van Ekerschot
      Borg: Jan van Bon
      Borg: Gerrit Hogerwerff
      Onroerend goed:

      6 henniptuynen off -ackers; voor: de Kooy
      Belendingen: hofstede, voorheen bewoond door Jan de Lange

      2 hennipthuynen over den dyk;

      Gerecht: Kamerik Teylingensgerecht
    • op 8 juni 1776 Notariele akten.Bron 3
      Huur en verhuur

      Verhuurder: Everard Bonefacius Wittert

      Huurder: Aart Egenschot
      Woonplaats: De Haar
      Onroerend goed:

      8 mergen wey- en hooyland;
      ow: Ary Cornelisse Hollander ww: nasaten heer van Westmaal
      Gerecht: De Haar
    • op 20 oktober 1781 Notariele akten.Bron 4
      Huur en verhuur
      Verhuurder: Everhard Bonefacius Wittert
      Echtgenoot: x Elisabeth Maria van Duynkercken
      Huurder: Aart Egerschot
      Woonplaats: De Haar
      onroerend goed:
      8 mergen wey en hooyland;
      Belendingen: ow: Ary Cornelisz Hollander ww: de nasaten van NN van Westmaal
      Gerecht: De Haar
      Bijzonderheden:
      renversaal akte
    • op 22 mei 1776 Taxatie voor gerecht.Bron 5
      Verzoeker: De erfgenamen van de Heer Adriaan van Duijnkerken.
      8 morgen weij-, hooij- en hennipland, in huure gebruijkt wordende bij Aart Ekerschot, op 1100 gulden.
      Schout: Corstiaan de Jong.
      Schepenen: Pieter van Schaik, Coert van Kuijk.
      Folio: 37.
    • op 30 januari 1783 Taxatie voor gerecht.Bron 6
      Verzoeker: De erfgenamen van de Hoog Edel Geboren Jonkvrouwe Johanna Frederica van Zuijlen van Nijveld.

      Een vierde portie in de Riddermatige Huijsinge en Hofstad De Haar, met zijn getimmerte, capellen, plantagien en laanen, te zamen groot 5? morgen, zijnde leenroerig aan den Huijse van Vianen, op 300 gulden.
      Een vierde portie in de Ambagtsheerlijkheid De Haar, met alle zijne praeminentien en gerechtigheden, als aanstellen van schout & en emolumenten van 18 gulden jaarlijks wegens het regt van de wind van de Haarse Koornmolen, zijnde leenroerig aan den cappittelen van Oudmunster te Utrecht, op 375 gulden.
      Een vierde portie in de achterleenen, thins en thienden, leenroerig als vooren, op 610 gulden.
      Een vierde part in een huijzing en herberg, staande aan De Haar bewoond bij Gerrit van Maurik, op 100 gulden.
      Een vierde part in een huijsinge en hofsteede, genaemt de Bijkorf, neven 8 morgen lands, welke landen zijn leenroerig aan den huijse van Vianen, gebruijkt wordende bij Cornelis Verhoef, op 300 gulden.
      Een vierde part in 21? morgen zoo weij- als hooijland, geleegen agter den Huijse van De Haar, leenroerig als voren, op 750 gulden.
      Een vierde part in een huijzinge en hofsteede, met bergh en schuur, neven 26 morgen lands, leenroerig aan voornoemde huijze gebruijkt bij Coert van Kuijk, op 650 gulden.
      Een vierde part in een huijsje met een ackertje en boomgaardje, groot 1 morgen, mede staande hier, en gebruijkt bij Aart Ekerschot, op 60 gulden.
      Eindelijk een vierde part in een huijsje, genaamt het Clooster, gebruijkt bij Klaas Lieftink, en een gelijke part in een huijsje, gebruijkt wordende door Klaas van Spanje, tezamen op 25 gulden.

      Schout: Corstiaan de Jong.
      Schepenen: Willem Spithooven, Jan van Riet.
      Folio: 39.
  • Woonachtig in het jaar 1749: Spengen.Bron 7
  • Hij is begraven in het jaar 1808 in Haarzuilens.
  • Een kind van Gijsbertus Andries van Ekerschot en Aaltje van Rossum
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 februari 2014.

Gezin van Aart Gijsberts van Ekerschot

Hij is getrouwd met Cornelia Jansdr Vermeent.

Zij zijn getrouwd op 21 januari 1749 te De Haar.Bron 7

Ze zijn in de kerk getrouwd op 21 januari 1749 te Vleuten (RK).Bron 8


Kind(eren):

  1. Maria van Ekerschot  1750-????
  2. Hesther Ekerschot  1752-1789 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aart Gijsberts van Ekerschot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Trouwen voor het gerecht van De Haar 1764-1811 op http://geneaknowhow.net/script/dewit/haar-tr-ger-1764-1811.htm
  2. Notariële akte U204a011-23-1 uit het Utrechts Archief
  3. Notariële akte U217a015-101 uit het Utrechts Archief
  4. Utrechts Archief akte U217a018 113
  5. Taxaties voor het gerecht van De Haar 1707...1802 op http://geneaknowhow.net
  6. Taxaties voor het gerecht van De Haar 1707...1802
  7. Huwelijken voor het gerecht van De Haar 1707-1763
  8. RK trouwboek van Vleuten op http://www.genealogiezuidoostutrecht.org/

Historische gebeurtenissen


Over de familienaam Van Ekerschot


De publicatie Hans Strik is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Strik, "Hans Strik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hans-strik/I700.php : benaderd 14 januari 2026), "Aart Gijsberts van Ekerschot (????-1808)".