Hans Strik » Jacobus Strik (1788-1837)

Persoonlijke gegevens Jacobus Strik 

  • Hij is geboren in Utrecht.Bron 1
  • Hij werd gedoopt op 27 augustus 1788 in Utrecht (R.K. Buiten de Witte Vrouwen).
  • Beroepen:
    • in het jaar 1817 Werkman.Bron 2
    • van 1820 tot 1826 Werkman.Bron 3
    • in het jaar 1830 Tuinman.Bron 4
    • in het jaar 1831 Werkman.Bron 5
    • in het jaar 1837 Tuinman.Bron 1
  • Feiten:
    • (vermelding) van 1816 tot 1833 Verklaarde niet te kunnen lezen en schrijven.Bron 6
    • in het jaar 1824 Alias.Bron 7
      Jacobus Strikker
  • Woonachtig:
    • van 1817 tot 1820: Buiten de Witte Vrouwenpoort, Utrecht.Bron 8
    • van 1823 tot 1826: Wijk L 126 (Buiten de Catharijnepoort), Utrecht.Bron 9
    • in het jaar 1824: Elsenburg 126, Wijk L, Utrecht.Bron 7
    • in het jaar 1826: Wijk L 126 (Buiten de Catharijnepoort), Utrecht.
    • in het jaar 1830: Elzenburg 126, Utrecht.Bron 4
    • in het jaar 1831: Wijk J W 49 (Buiten de Witte Vrouwenpoort), Utrecht.Bron 5
    • in het jaar 1837: Wijk J W 240 (Buiten de Witte Vrouwenpoort), Utrecht.Bron 1
  • Hij is overleden op 4 maart 1837 in Utrecht.
  • Een kind van Hendrik Strik en Maria Verkerk
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 oktober 2013.

Gezin van Jacobus Strik

(1) Hij is getrouwd met Heylten Jans.

Zij zijn getrouwd op 18 september 1816 te Utrecht.Bron 10


Kind(eren):

  1. Hendrik Strik  1817-1878 
  2. Hilletje Strik  1820-????
  3. Strik  1823
  4. Jacobus Strik  1826-1831


(2) Hij is getrouwd met Petronella Verplack.

Zij zijn getrouwd op 31 juli 1833 te Utrecht.Bron 10

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Strik?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus Strik

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Strik

Jacobus Verkerk
± 1725-????
Hendrik Strik
1745-1796
Maria Verkerk
1758-1842

Jacobus Strik
1788-1837

(1) 1816

Heylten Jans
1787-1830

Hendrik Strik
1817-1878
Strik
1823-1823
Jacobus Strik
1826-1831
(2) 1833

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Overlijdensakte
    2. Geboortakte zoon Hendrik
    3. Geboortaktes en overlijdensaktes kinderen en volkstelling 1820
    4. Volkstelling 1830 Utrecht op FS
    5. Overlijdensakte zoon Jacobus
    6. Doopextract, Geboortakte zoon Hendrik, Geboortakte dochter Hilletje, Overlijdensakte levenloos kind , Geboortakte zoon Jacobus en huwelijksbijlagen tweede huwelijk
    7. Volkstelling 1820 Utrecht op FS
    8. Geboortakte zoon Hendrik en Geboortakte dochter Hilletje
    9. Overlijdensakte levenloos kind en Geboortakte zoon Jacobus
    10. Genlias

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 augustus 1788 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: noorderlicht. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
      • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
      • 9 januari » Connecticut ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 5e staat.
      • 7 april » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
      • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
      • 1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
      • 28 november » Karel Christiaan van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Frederik Willem.
    • De temperatuur op 31 juli 1833 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken winderig bui. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 3 januari » Groot-Brittannië neemt de controle over de Falklandeilanden.
      • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
      • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
      • 7 juni » Huwelijk van groothertog Leopold II van Toscane en prinses Maria Antonia van Bourbon-Sicilië.
      • 20 augustus » De Afro/Amerikaanse slaaf Nat Turner begint een slavenopstand tegen de zuidelijke plantage-eigenaren in Southampton County, Virginia.
      • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.
    • De temperatuur op 4 maart 1837 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
      • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
      • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
      • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
      • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
      • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Strik

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Strik.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Strik.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Strik (onder)zoekt.

    De publicatie Hans Strik is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Strik, "Hans Strik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hans-strik/I105.php : benaderd 26 januari 2026), "Jacobus Strik (1788-1837)".