Groningse doopsgezinden » Wigbolt Ripperda (1613-> 1699)

Persoonlijke gegevens Wigbolt Ripperda 

  • Hij is geboren januari 1613.Bron 1
  • Feit: (Levensloop) van 1636 tot na 1699 .Bron 2
    Wigbolt Ripperda, geb. in jan 1613, heer te Winsum, weledele erentfeste jonker op maandag 18 aug 1636, ovl. na 1699. otr. kerk. huw. te Groningen op maandag 18 aug 1636 met Ave Isabella van Herema van Holwierde, dr. van Ludolf Heer van Holwierde en Bele Sickinghe, geb. op vrijdag 25 dec 1615, dochter van Holwierda, weledele eer en deugdrijke juffer.

    Wigbolt Ripperda, heer van Winsum, geboren in januari 1613, overleden na 1699. Door zijn huwelijk met Ave Isabelle van Heerma keerden hij en zijn nakomelingen tot het rooms-katholicisme terug.

    Hun zoon Wigbold woonde althans niet op een bekende borg, maar op Hoykinge- of Gaykingaheerd (thans Bosch) te Den Andel. Hij was getrouwd met Ave Isabella van Heerma.
  • Hij is overleden na 1699.Bron 3
  • Een kind van Luirdt Ripperda en Ida Lewe van Zandeweer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 maart 2024.

Gezin van Wigbolt Ripperda

Hij is getrouwd met Ave Isabella van Herema van Holwierde.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 18 augustus 1636 te Groningen, hij was toen 23 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Ludolph Luirdt Ripperda  ± 1648-1721 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wigbolt Ripperda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wigbolt Ripperda

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wigbolt Ripperda

Asinghe Ripperda
> 1533-1574
Bauwe Cater
± 1530-????
Bywe Schaffer
1552-1617
Luirdt Ripperda
± 1560-1617

Wigbolt Ripperda
1613-> 1699

1636

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. "Genealogie van het geslacht Ripperda" van Pieter W.G. van Agteren; Genealogie van NazatenDeVries en anderen
  2. Genealogie van NazatenDeVries en anderen; "Genealogie van het geslacht Ripperda" van Pieter W.G. van Agteren; "De Ommelander Borgen en Steenhuizen"
  3. "Genealogie van het geslacht Ripperda" van Pieter W.G. van Agteren
  4. Genealogie van NazatenDeVries en anderen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Ripperda

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ripperda.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ripperda.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ripperda (onder)zoekt.

De publicatie Groningse doopsgezinden is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Pera, "Groningse doopsgezinden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groningse-doopsgezinden/I80474.php : benaderd 30 april 2025), "Wigbolt Ripperda (1613-> 1699)".