Groningse doopsgezinden » Jacob Abrahams Knijphuisen (± 1660-> 1684)

Persoonlijke gegevens Jacob Abrahams Knijphuisen 

  • Hij is geboren rond 1660.Bron 1
    Spellingvariant: Jacob Abrahams of Jacob Abrams.
  • Feit: (Levensloop) van voor 22 mei 1680 tot na 1684 .Bron 2
    In het huwelijkscontract van Reijner Gerrijts Spinneker en Teelke Claesen Daelenbroek worden als erfgenamen Jacob Abrahams van Knijphuisen en zijn vrouw Tettje als zwager en zuster van de bruidegom genoemd.

    - IIIx 58 fol.100v - 22 mei 1680 - 21 juni 1680 - Jacob Abrahams van Knijphuisen en Teetien Gerrits (ehel.) lenen van Frerick Alberts Torringa en Sophia Glimmers (ehel.) 1.000 car.gld. à 5%.

    In het seizoen 1680/1681 betaalt hij de gemeentelijke belasting voor de burgerwachten in de stad Groningen. Hij wordt dan vermeld als: "Jacob Abrahams, 10-0-0". Hij is dan lidmaat van de Popke Popkes gemeente.

    In het seizoen 1681/1682 betaalt hij de gemeentelijke belasting voor de burgerwachten in de stad Groningen. Hij wordt dan vermeld als: "Jacob Abrahams, 10-0-0". Hij is dan lidmaat van de Popke Popkes gemeente.

    In het seizoen 1683/1684 betaalt hij de gemeentelijke belasting voor de burgerwachten in de stad Groningen. Hij wordt dan vermeld als: "Jacob Abrams, 10-0-0". Hij is dan lidmaat van de Popke Popkes gemeente.

    In het seizoen 1684/1685 betaalt hij de gemeentelijke belasting voor de burgerwachten in de stad Groningen. Hij wordt dan vermeld als: "Jacob Abrahams, 6-0-0." Hij is dan lidmaat van de gecombineerde Waterlandse en Vlaamse gemeente in Groningen.
  • Hij is overleden na 1684 in Groningen.Bron 3
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 augustus 2022.

Gezin van Jacob Abrahams Knijphuisen

Hij is getrouwd met Tettje Gerrits Spinneker.

Ze zijn in de kerk getrouwd voor 22 mei 1680.Bron 4


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob Abrahams Knijphuisen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob Abrahams Knijphuisen

Jacob Abrahams Knijphuisen
± 1660-> 1684

< 1680

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Schatting
  2. Akte van lening 22-5-1680; “Doopsgezinde bewonerslijsten van de stad Groningen 1634-1798” van W. G. Doornbos en F. M. Veenstra; Alle Groningers
  3. “Doopsgezinde bewonerslijsten van de stad Groningen 1634-1798” van W. G. Doornbos en F. M. Veenstra
  4. Akte van lening 22-5-1680

Over de familienaam Knijphuisen


De publicatie Groningse doopsgezinden is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Pera, "Groningse doopsgezinden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groningse-doopsgezinden/I73242.php : benaderd 9 augustus 2025), "Jacob Abrahams Knijphuisen (± 1660-> 1684)".