Groningse doopsgezinden » Rickert Aris (1666-1744)

Persoonlijke gegevens Rickert Aris 

  • Hij werd gedoopt op 11 februari 1666 in Warffum.Bron 1
    Spellingvariant: Rickart Aris of Rickart Ares.
  • Feit: (Levensloop) van 1692 tot 1744 .Bron 2
    Van 1693 tot 1744 is Rickert Aris de bewoner van boerderij B-41 "Kleine Plaats" (in Ranum). Hij wordt o.a. als overbuurman van Jan Freericks (landbouwer op boerderij B-102) in het DTB-boek van Bellingeweer/Ranum vermeld. Rickert Aris was een moeilijk persoon en leefde met vrijwel iedereen in onmin. In het DTB-boek wordt hij vele keren genoemd. Rickert Aris, zoon van Arijs Mennes (Moltemaeker) en Martjen Meinders, gedoopt op 11 februari 1666 te Warffum, overleden op 4 maart 1744 te Ranum en aldaar begraven, huwt op 17 juli 1692 te Bellingeweer met Brechtje Dreewes, beiden wonende te Ranum, dochter van Dreeuws (Drewes) Claassen en Corneliske N. N., landbouwers op boerderij B-41 "Kleine Plaats", geboren ca. 1669, overleden ?

    Rickert Aris en Brechtje Drewes, landbouwers op boerderij B-41 “Kleine Plaats” te Ranum.

    Taxaties 1730-1731 Ranum: Rickert Arys 1.10.

    Lidmaten Bellingeweer/Ranum: "1 juli 1698: Daer waeren verscheijdene Persoonen onder Ranum hoorende, die sick noemden van de Gereformeerde Religie, doch geen leedematen van Gods kercke sijnde als: Rickart Ares, en sijn huijs vrouw Brechtie ende haeren dienst-maeght twee volwasse dochters van Sijabbe Jans dochter van Kornelles Jetses een soon van Jargh Jacobs twee jonge luijden op Dingen en dan Eenige die op Italien de Colhorn woonden vijf persoonen dewelke geen werck maeken van Gods woort en Dienst welke alle ik tot het Geloove en neerstigh gehoor van Gods woort vermaende".

    Lidmaten Bellingeweer/Ranum: "16 juni 1700 Ranum: Rickart Aris en sijn vrouw bewoogh om belijdenissse te doen, gelijk sij dan beijde van mij, na voorgaende belijdenisse haeres geloof tot Ledemaeten van de Gemeinte Christi tot Ranum sijn aengenomen".

    Lidmaten Bellingeweer/Ranum: "Einde 1702, de Leedemaeten tot Ranum: Rickart Aris en sijn huijsvrouw Brechtie (Drewes) en haer suster Grietie (Drewes) de vrouw van Willem Jarghs". (Grietie en Willem wonen op boerderij B-57).

    Ranum: Grafschrift Rickert Aris: ANNO 1744, DEN 4 MARTI, IS RICKERT ARIS IN HET 79STE JAAR IN DEN HEERE GERUST. Bron: Redmer Alma.

    1720-1721: Stukken betreffende een proces gevoerd tegen Rickert Arijs te Ranum wegens het weigeren om zijn kinderen op te voeden. Bron: Gerechten Hunsingo 1600-1811.

    1720-1722: Stukken betreffende een proces tegen Rickert Arijs wegens het brengen en doen verblijven van kinderen op het rechtshuis. Bron: Familie, Bolhuis, Arkema en van Zeeburgh 1603-1927.
  • Hij is overleden op 4 maart 1744 in Ranum.Bron 3
    Ranum: Grafschrift Rickert Aris: ANNO 1744, DEN 4 MARTI, IS RICKERT ARIS IN HET 79STE JAAR IN DEN HEERE GERUST. Bron: Redmer Alma.
  • Een kind van Arijs Mennes Moltemaeker en Martjen Meinders
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 maart 2022.

Gezin van Rickert Aris

Hij is getrouwd met Brechtje Dreewes.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 17 juli 1692 te Bellingeweer.Bron 1


Kind(eren):

  1. Arijs Rickerts  > 1692-????
  2. Martie Rickerts  1692-????
  3. Corneliske Rickerts  1694-< 1697
  4. Corneliske Rickerts  1697-< 1698
  5. Meijske Rickerts  1700-????
  6. Minne Rickerts  1702-1742
  7. Aeltie Rickerts  1703-????
  8. Grietien Rickerts  1705-????
  9. Drewes Rickerts  1719-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rickert Aris?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rickert Aris

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rickert Aris

Menno Rickerts
± 1598-1676
Aeltjen Ariens
± 1598-1669

Rickert Aris
1666-1744

1692

Brechtje Dreewes
± 1670-????

Arijs Rickerts
> 1692-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Cor Enter; “Boerderij B-41 “Kleine Plaats” te Ranum”
  2. Cor Enter; “Boerderij B-41 “Kleine Plaats” te Ranum”; Grafschriften (Redmer Alma)
  3. Cor Enter; "Boerderij B-41 “Kleine Plaats” te Ranum"; Grafschriften (Redmer Alma)


De publicatie Groningse doopsgezinden is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Pera, "Groningse doopsgezinden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groningse-doopsgezinden/I71978.php : benaderd 30 april 2025), "Rickert Aris (1666-1744)".