Spellingvariant: Geesjen Alberts, Geesje Alberts of Geesien Aalbers.
Geesjen Alberts, een dochter van Albert Claassen en Egbertijn Jannes. Geesjen wordt gedoopt in de Hervormde kerk van Nieuwe Pekela op 14 december 1714 als dochter van Abert Claassen en Egbertijn Jannes, en vrouw van Hindrik Jurriens, zijnde bejaarde.
Geesjen Alberts trouwt met Hindrik Jurriens (Volgens Alle Groningers zijn ze getrouwd op 31-03-1743 te Nieuwe Pekela. Volgens Sebo Abels is in het trouwboek van Nieuwe Pekela klaarblijkelijk een ouder boek gekopieerd en zou het huwelijk het veertiende huwelijk in het jaar 1706 zijn).
Gesijn Alberts (= Geesien Aalbers (= 2 letters). Ze hertrouwt in 1743 met Hindrik Jurjens, van Groningen.
(1) Zij is getrouwd met Hibbe Ebbes.
Ze zijn in de kerk getrouwd rond 1725 te Oude Pekela.Bron 4
Kind(eren):
(2) Zij is getrouwd met Hindrick Jurriens.
Toestemming voor het huwelijk is 30 maart 1743 verkregen te Nieuwe Pekela.Bron 5
Ondertrouwboek 1739-1747
Soort registratie: trouwakte (tot 1811)
(Akte)datum: 30-03-1743
Plaats: Kerkelijke gemeente Groningen
Soort akte: registratie
Bruidegom
Hindrick Jurriens
Diversen: van Groningen
Bruid
Geesjen Alberts
Diversen: weduwe van Hibbe Ebbes, van Boven Pekela
Gesijn Alberts | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) ± 1725 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hibbe Ebbes | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Huwelijksdatum van haar ouders
"Doopsgezinde families in het Oldambt 1520-1811" van S. H. Abels (deel 2); "Doopsgezinde families in de Groninger Veenkoloniën en Selwerd 1586-1811" van Sebo H. Abels, deel 1
Ondertrouwboek 1739-1747, archiefnummer 124, Doop-, trouw- en begraafboeken enz. in de provincie Groningen, inventarisnummer 179, blad 123v. Gemeente: Kerkelijke gemeente Groningen.