Groningse doopsgezinden » Alle van der Veen (1745-1826)

Persoonlijke gegevens Alle van der Veen 

  • Hij is geboren op 2 september 1745 in Groningen.Bron 1
    Algemeen doopboek 1733-1754
    Bron: Registraties vóór 1811
    Soort registratie: doopakte
    (Akte)datum: 03-09-1745
    Plaats: Groningen; Martinikerk
    Dopeling
    Alle geboren te Groningen; aan de Brede Markt
    Vader
    Pieter Alles
    Moeder
    Wendelina Harms
  • Hij werd gedoopt op 3 september 1745 in Groningen.Bron 2
  • Feit: (Levensloop) van 1774 tot 1826 .Bron 3
    Alle van der Veen, geboren op 2 september 1745, gehuwd, 6 kinderen, vanouds koopman, gedoopt te Groningen op 3 september 1745, zoon van Pieter Alles, aan de Breedemarkt, en Wendelina Harms, gehuwd met Frouke Scheltens. Hij overleed op 25 september 1826. Zijn vrouw was een tante van Ecko Scheltens. Hij was koopman en winkelier in kruideniers- en verfwaren en had een kaarsenmakerij daaraan verbonden. De aankondiging van de verkoop van de inventaris in de "Groninger Courant" van 26 januari 1827 rept ook van Italiaanse vrouwenhouden en Engelse illuminatieglazen. Hij dreef zijn zaken in de Oude Ebbingestraat met pakhuizen in het Klooster en de Roodeweeshuisstraat daaraan grenzend. Van der Veen, die in 1776 grootburgerrecht won en in 1811 nog gepoederd haar droeg, legde in 1798 de onvoorwaardelijke eed van afkeer af. In 1803 werd hij gemeensman. Hij was in zijn laatste levensjaren lid van het stedelijk kiezerscollege. Toen de prefect in 1811 de kooplieden der stad naar hun maatschappelijke allure rangschikte, plaatste hij Van der Veen in de derde categorie.

    Hij was koopman.
  • Hij is overleden op 25 september 1826 in Groningen, hij was toen 81 jaar oud.Bron 1
    Overlijdensregister 1826
    Bron: burgerlijke standregister
    Soort registratie: overlijdensakte
    (Akte)datum: 26-09-1826
    Plaats: Groningen
    Overledene
    Alle van der Veen (koopman) 81 jaar oud, geboren te Groningen, op 25-09-1826 te Groningen
    overleden echtgenote Frouke Scheltens
    Vader
    Pieter Alles
    Moeder
    Wendelijna Harms
  • Registratie van overlijden op 26 september 1826.Bron 4
  • Een kind van Pieter Alles van der Veen en Wendelina Harms
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 september 2020.

Gezin van Alle van der Veen

Hij is getrouwd met Frouke Scheltens.

Toestemming voor het huwelijk is 24 februari 1774 verkregen te Groningen (huwelijkscontract).Bron 5


Kind(eren):

  1. Agatha van der Veen  ± 1782-1819 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Alle van der Veen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Alle van der Veen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Alle van der Veen

Alle van der Veen
1745-1826



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. "Hoogstaangeslagenen" van dr. P. J. van Winter (deel 2)
  2. Algemeen doopboek 1733-1754, archiefnummer 124, Doop-, trouw- en begraafboeken enz. in de provincie Groningen, inventarisnummer 150. Gemeente: Kerkelijke gemeente - Groningen.
  3. Huwelijkscontract 24-2-1774 van Alle van der Veen en Frouke Scheltens; "Hoogstaangeslagenen" van dr. P. J. van Winter (deel 2)
  4. BS Groningen 26-9-1826, aktenr. 1574
  5. Huwelijkscontract 24-2-1774 van Alle van der Veen en Frouke Scheltens

Over de familienaam Van der Veen


De publicatie Groningse doopsgezinden is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Pera, "Groningse doopsgezinden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groningse-doopsgezinden/I43821.php : benaderd 30 april 2025), "Alle van der Veen (1745-1826)".