Groningse doopsgezinden » Cornelis Gosses (± 1698-????)

Persoonlijke gegevens Cornelis Gosses 

  • Hij is geboren rond 1698 in Kalkwijk, Hoogezand (doopsgezind).Bron 1
    Spellingvariant: Knellis Gosses.
    _________________________

    Datum doop 09-12-1707
    Plaats doop Hoogezand
    Kind Cornelis
    Geslacht m

    Vader Gosse Cornelis

    Moeder Geeske Gerrits

    -

    Diversen ouders doopsgezind, kind 9 jaar oud
    Bron Doop- en trouwboek 1668-1729 Kerkelijke gemeente - Hoogezand
    Collectie DTB (toegang 124)
    Inventarisnummer 226
  • Hij werd gedoopt op 9 december 1707 in Hoogezand.Bron 2
  • Feit: (Levensloop) vanaf 1724 .Bron 3
    Cornelis Gosses is mogelijk een zoon van Gosse Cornelis, van de Kalkwijk, west, no. 62, en Geeske Gerrijts. Cornelis trouwt op 6 februari 1724 op Hoogezand (cop.) met Jantien Meines, mogelijk een dochter van Meine Jans, op de Lula, oost, no. 70, en Jitjen Martens, of een dochter van Meine Hessels, te Sappemeer, en Sophia Jaspers, dan gereformeerd gedoopt op 28 september 1704.
  • Een kind van Gosse Cornelis en Geeske Gerrits
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 mei 2025.

Gezin van Cornelis Gosses

Hij is getrouwd met Jantje Meines.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 6 februari 1724 te Hoogezand.Bron 4

Doop- en trouwboek 1720-1811
Soort registratie: trouwakte (tot 1811)
(Akte)datum: 06-02-1724
Plaats: Kerkelijke gemeente Hoogezand
Soort akte: huwelijk
Bruidegom
Knellis Gosses
Diversen: van Kalkwijk

Bruid
Jantje Meines
Diversen: van Kalkwijk

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Gosses?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Gosses

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Gosses

Cornellis Gosses
± 1638-< 1681
Teetje Hindricks
± 1638-????
Gosse Cornelis
± 1674-????
Geeske Gerrits
± 1674-????

Cornelis Gosses
± 1698-????

1724

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. zijn leeftijd bij zijn doop
  2. Doop- en trouwboek 1668-1729 Kerkelijke gemeente - Hoogezand, DTB 124, inv. nr. 226
  3. "Doopsgezinde families in de Groninger Veenkoloniën en Selwerd 1586-1811" van Sebo H. Abels, deel 2
  4. Doop- en trouwboek 1720-1811, archiefnummer 124, Doop-, trouw- en begraafboeken enz. in de provincie Groningen, inventarisnummer 227, blad 128. Gemeente: Kerkelijke gemeente - Hoogezand.


De publicatie Groningse doopsgezinden is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Pera, "Groningse doopsgezinden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groningse-doopsgezinden/I3581.php : benaderd 9 augustus 2025), "Cornelis Gosses (± 1698-????)".