Groningse doopsgezinden » Tonnis Harms (1625-1707)

Persoonlijke gegevens Tonnis Harms 

  • Hij is geboren in het jaar 1625 in Oosternieland (doopsgezind).Bron 1
    Spellingvariant: Tonnis Harmens of Tonis Harmens.
  • Feit: (Levensloop) van 1660 tot 1707 .Bron 2
    In 1672 leenden Tonnis Harmens en Bauke in Oosternieland f 650,- aan de Staten van Stad en Lande in Groningen, tegen 4 % rente. Hij was doopsgezind en behoorde tot de Groninger Oude Vlamingen.

    In 1680 leende Tonis Harmens in Ooster-Nieland f 1.000,- aan de Staten van Stad en Lande in Groningen, tegen 4 % rente. Hij was doopsgezind en behoorde tot de Groninger Oude Vlamingen.

    In 1705 leende Tonnis Harmens in Oosterniieland f 1.000,- aan de Staten van Stad en Lande in Groningen.

    Tonnis Harmens, landbouwer in Oosternieland, no. 15, en Bouke Rengers.

    Tonnis Harmens, landbouwer op Den Hoorn onder Oosternieland.

    106 Akte van scheiding tusschen Reijckel Rengers en diens vrouw Baeuke Everts te Warffum, Jan Rengers en diens vrouw Aeffke Cornelis te Rasquert, Tonnis Harmens en diens vrouw Baeuke Rengers te Oosternieland, benevens bovengenoemden Rijckel Rengers als voormond, Derck Peters en Jan Popkens als voogden over Geesien, onmondige dochter van Albert Frericx bij Geesien Rengers, allen kinderen en kindskind van wijlen Renger Helles (moet zijn: Melles) en diens vrouw Sijpke Rijckels te Rasquert, met betrekking tot de nagelaten goederen van Renger Helles* (moet zijn: Melles) en Sijpke Rijckels, 1665 aug 17.
  • Hij is overleden op 26 maart 1707 in Den Hoorn, Oosternieland, hij was toen 82 jaar oud.Bron 1
  • Een kind van Harmen Lulofs en Onbekende Vrouw
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 15 april 2022.

Gezin van Tonnis Harms

Hij is getrouwd met Bouwe Rengers.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 2 juli 1660 te Oosternieland, hij was toen 35 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Barber Tonnis  ± 1662-????
  2. Luilef Tonnis  1666-1752 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tonnis Harms?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tonnis Harms

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tonnis Harms

Harmen Lulofs
± 1600-< 1679

Tonnis Harms
1625-1707

1660

Bouwe Rengers
± 1625-< 1675

Barber Tonnis
± 1662-????
Luilef Tonnis
1666-1752

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Stamboom Doornbos
  2. "Doopsgezinde families in het Oldambt 1520-1811" van S. H. Abels (deel 3); "Enkele beschouwingen n.a.v. de parenteel van Ebbo Ebbels", van P. Bos; Groninger Archieven; “Mennisten-leningen in Groningen”, Archief van Staten van Stad en Lande
  3. Stamboom Doornbos; Genealogie Sevinga

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:


De publicatie Groningse doopsgezinden is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Pera, "Groningse doopsgezinden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groningse-doopsgezinden/I18975.php : benaderd 9 augustus 2025), "Tonnis Harms (1625-1707)".