Groningse doopsgezinden » Nantke Ottens (-> 1645)

Persoonlijke gegevens Nantke Ottens 

  • Hij is geboren.
    Spellingvariant: Nantko Ottens.
  • Hij werd gedoopt.
  • Hij is gedoopt.
  • Feit: (Levensloop) .Bron 1
    Nantke Ottens overlijdt na 6 maart 1645. Nantko is vermaner van de Vlaamse gemeente Midwolda, Meeden en Beerta in 1637. Hij trouwt omstreeks 1630 met N. N.

    Nantko Ottens, vermaner, trouwt voor 1632.

    Fol.420 - In den Eekamp - Beerta 6 maart 1645 - Minnoldt Tiabbens, pr.vmd., i.p.v. zijn overleden broer Uffo Tiabbens, Bastiaen Mensens en Reenko Reenkens, voogden over Willem Mensens en zijn overleden vrouw Aelke Tiabbens, hun moederloze kinderen met name Tiabbe en Albert maken een afhandeling met Willem Mensens. Een onderlinge afhandeling heeft plaats gevonden dd. 10 juli 1632 in het bijzijn van Nantko Ottens en Henrijc Berens. Nu wordt deze afhandeling verzegeld. De voogden doen over aan Willem het huis in de Beerta waarin Willem nog steeds woont met alle roerende goederen. Voorts de helft van het land dat de moeder heeft behoord liggende in Beersterhamrik bij Hamsterhof, ten oosten de pastorie in de Beerta, ten westen Jonker Huninga,strekkende van de gemeine Hoijwech tot de Ae. De kinderen zijn nu reeds 16 geweest. Willem quiteert de voogden. Getuigen: Geerdt Berends en Wijko Haeikens.
  • Hij is overleden na 6 maart 1645 in Beerta.Bron 2
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 november 2017.

Gezin van Nantke Ottens

Hij is getrouwd met Onbekende Vrouw.

Ze zijn in de kerk getrouwd rond 1630.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Nantke Ottens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. "Doopsgezinde families in het Oldambt 1520-1811" van S. H. Abels (deel 3); "Geschiedenis der doopsgezinden in het Oldambt 1577-1811" van S. H. Abels; Gerrit W. Kuijk
  2. "Doopsgezinde families in het Oldambt 1520-1811" van S. H. Abels (deel 3); Akte van voogdijschap 6-3-1645
  3. (Niet openbaar)

De publicatie Groningse doopsgezinden is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Pera, "Groningse doopsgezinden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groningse-doopsgezinden/I15675.php : benaderd 9 augustus 2025), "Nantke Ottens (-> 1645)".