Stamboom van de Gorters uit Groningen en aanverwante families » Wybe Klases van KLAARBERGEN (1862-1949)

Persoonlijke gegevens Wybe Klases van KLAARBERGEN 


Gezin van Wybe Klases van KLAARBERGEN

(1) Hij is getrouwd met Hiltje MUD.

Zij zijn getrouwd op 31 mei 1884 te Drachten, Smallingerland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 1

M.b.t. 2de echtegenote Jitske Hondema: Wiebe was een zoon van Aaltje Jans Hondema en Klaas van Klaarbergen. Aaltje Jans Hondema was de zuster van Jan Jans Hondema (de vader van Tjitske). Wijbe Klazes en Jitske (Tjitske) Jans waren dus neef en nicht.

Kind(eren):

  1. Klaas van KLAARBERGEN  1889-1982 
  2. Jan van KLAARBERGEN  1891-????
  3. Otto van KLAARBERGEN  1898-1980 


(2) Hij is getrouwd met Jitske HONDEMA.

Zij zijn getrouwd op 13 september 1909 te Harlingen, hij was toen 47 jaar oud.Bron 4

Echtgenoot Wiebe was een zoon van Aaltje Jans Hondema en Klaas van Klaarbergen. Aaltje Jans Hondema was de zuster van Jan Jans Hondema (de vader van Tjitske). Wijbe Klazes en Jitske (Tjitske) Jans waren dus neef en nicht.

(3) Hij is getrouwd met Bregtje SCHAAF.

Zij zijn getrouwd op 8 januari 1920 te Dokkum, hij was toen 57 jaar oud.Bron 5

Klaas van KLAARBERGEN was hierbij getuige.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wybe Klases van KLAARBERGEN?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wybe Klases van KLAARBERGEN

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wybe Klases van KLAARBERGEN


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Huwelijksregister 1884, archiefnummer 30-33, Burgerlijke Stand Smallingerland - Tresoar, inventarisnummer 2026, aktenummer 0037
    2. Nationaal Archief, Registratie onderscheidingen: Kanselarij der Nederlandse Orden, 1815-1993, Den Haag, archief 2.02.32
    3. Overlijdensregister 1949, archiefnummer 30-09, Burgerlijke Stand Dokkum - Tresoar, inventarisnummer 3070, aktenummer 0001
    4. Huwelijksregister 1909, archiefnummer 30-15, Burgerlijke Stand Harlingen - Tresoar, inventarisnummer 2051, aktenummer 0067
    5. Huwelijksregister 1920, archiefnummer 30-09, Burgerlijke Stand Dokkum - Tresoar, inventarisnummer 2044, aktenummer 0001

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 maart 1862 lag rond de 13,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 5 januari » Slag bij Hancock (Amerikaanse Burgeroorlog)
      • 5 mei » Slag bij Puebla, Mexico verslaat de Fransen. Deze overwinning wordt elk jaar gevierd onder de naam Cinco de mayo.
      • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
      • 1 juli » Huwelijk van prins Lodewijk van Hessen-Darmstadt en prinses Alice van het Verenigd Koninkrijk op het eiland Wight.
      • 10 juli » Canonisatie van de HH. Paulus Miki en gezellen ("de 26 martelaren van Nagasaki").
      • 9 augustus » Première van de opera Béatrice et Bénédict van Hector Berlioz in Baden-Baden.
    • De temperatuur op 8 januari 1920 lag tussen -0,8 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 2,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
      • 12 februari » Het vrachtschip de West Aleta, met een lading van 15.000 vaten wijn, vergaat voor de kust van Terschelling, het bergen van de wijn neemt negen maanden in beslag.
      • 31 mei » Ajax-voetballer Jan de Natris leidt tijdens de Olympische Spelen in Antwerpen de 'Opstand aan de Schelde' in. Uit protest tegen de privileges van de officials en de huisvesting worden grammofoonplaten in de Schelde gegooid. Later trekken de spelers naar de binnenstad van Antwerpen voor een drinkgelag.
      • 3 juni » Als uitvloeisel van het Verdrag van Versailles wordt in Duitsland de dienstplicht afgeschaft.
      • 20 juli » Voetbalclub sc Heerenveen wordt opgericht.
      • 10 augustus » Vrede van Sèvres, vredesverdrag tussen de Geallieerden en het Ottomaanse Rijk.
      • 15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
    • De temperatuur op 3 januari 1949 lag tussen -0,3 °C en 4,3 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1949: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,9 miljoen inwoners.
      • 4 mei » Bij de Superga-vliegramp komt het hele elftal van voetbalclub Torino om het leven.
      • 11 mei » Het Braziliaans voetbalelftal wint voor de derde keer de Copa América door in de finale met 7-0 te winnen van Paraguay.
      • 1 oktober » Koningin Juliana onthult een monument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Razzia van Putten.
      • 7 oktober » De Duitse Democratische Republiek (DDR) wordt gevormd.
      • 26 november » De grondwet van India wordt aangenomen.
      • 15 december » West-Duitsland wordt deelnemer van het Marshallplan.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van KLAARBERGEN


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Simon Gorter, "Stamboom van de Gorters uit Groningen en aanverwante families", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/gorter-stamboom/I187.php : benaderd 23 februari 2026), "Wybe Klases van KLAARBERGEN (1862-1949)".