Stamboom van de Gorters uit Groningen en aanverwante families » Syert Luloffs MEYMA (1409-> 1479)

Persoonlijke gegevens Syert Luloffs MEYMA 

  • Zij is geboren in het jaar 1409.
  • Zij is overleden na 1479.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 december 2025.

Gezin van Syert Luloffs MEYMA

Zij is getrouwd met Otto Hermans ter HANSOUWE.

Zij zijn getrouwd.


Notities over Syert Luloffs MEYMA

In 1480 bevestigde de ‘ersame frouwe Syert salige Otten ter Hanzouwen weduwe’ voor de kerk van Baflo dat een heerd land ‘up die Dingen’ eerder door haar ‘neve’ Fecco Meijma aan die kerk was geschonken ten behoeve van een fonds om te bidden voor de zaligheid van zijn eigen ziel en die van al zijne ‘frunden’ (in de zin van familieleden) zielen en ook voor die van de Meymaheerd te Rasquert.
De laatste van het geslacht Meyma was Syert Luloffs Meijma, dochter van Lulof en Eltske. Zij was in eerste huwelijk getrouwd met Otto ter Hansouwe (o.a. burgemeester van Groningen), waaruit geen kinderen.
Het Mepschengasthuis (ook Sint-Annengasthuis genoemd) is een gasthuis in de Oude Kijk in 't Jatstraat in de stad Groningen, gesticht in 1479 door Syert Luloffs Meijma. Het Hinckaertshuis staat direct naast het gasthuis. Op de gevelsteen staat dat de schenkster Siert de Mepsche heette.
15de eeuw, Meymaheerd / Borg Meyma, de laatste Meyma’s en Siert Lewe / ter Hansouwe. Deze Siert erfde in 1467 alle Meyma goederen en rechten. Daarna breidde zij het Hinckaertshuis (Oude Kijk in ’t Jatstraat in Groningen),
aanzienlijk uit met een tweede ’woontoren’ en de stichten van een gasthuis dat later bekend werd als het Mepschengasthuis.
Bron: Historische Kring Baflo: Richard Paping, Redmer Alma, Bert Nijboer en Gert Schansker, 'Een verwoest steenhuis? Hoogten en Leegten bij Dingen onder Baflo', Stad & Lande XXX (2021) nr. 1, 10-15.
; "Clant en de Meymaborg in Rasquert";

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Syert Luloffs MEYMA?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam MEYMA

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam MEYMA.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over MEYMA.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam MEYMA (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Simon Gorter, "Stamboom van de Gorters uit Groningen en aanverwante families", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/gorter-stamboom/I1807.php : benaderd 12 januari 2026), "Syert Luloffs MEYMA (1409-> 1479)".