De temperatuur op 12 juli 1928 lag tussen 9,8 °C en 28,5 °C en was gemiddeld 19,8 °C. Er was 13,9 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
19 februari » Canada verslaat Zwitserland met 13-0 in de finaleronde van het olympisch ijshockeytoernooi in St. Moritz, en prolongeert de olympische én de wereldtitel.
11 maart » Voor de eerste maal kan op de radio, dankzij de AVRO, worden geluisterd naar het verslag van een voetbalwedstrijd, Nederland-België. De verslaggever in het Olympisch Stadion in Amsterdam is Han Hollander.
18 juni » Amelia Earhart vliegt als eerste vrouw over de Atlantische Oceaan, als passagier.
9 augustus » Tijdens de Olympische Spelen in Amsterdam wint de Nederlandse gymnastiekploeg goud. Zij zijn de eerste Nederlandse vrouwelijke olympische kampioenen.
29 augustus » Oprichting van de Hondurese voetbalclub Club Deportivo Motagua uit de hoofdstad Tegucigalpa.
2 oktober » Opus Dei (een rooms-katholieke prelatuur) wordt opgericht.
Trouwdag 28 mei 1953
De temperatuur op 28 mei 1953 lag tussen 8,6 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (15%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
12 maart » De Watersnoodwedstrijd tussen Frankrijk en een elftal van Nederlandse voetbalprofs in het buitenland lokt zesduizend Nederlanders naar het Parc de Princes in Parijs. Het initiatief is van Theo Timmermans en Bram Appel. De 'verloren' generatie wint met 2-1.
25 maart » Oprichting van het Aartsbisdom Nairobi in Kenia, en benoeming van John Joseph McCarthy tot aartsbisschop van Nairobi.
7 april » Dag Hammarskjöld wordt gekozen tot secretaris-generaal van de VN.
29 april » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Denemarken tot Bisdom Kopenhagen.
2 juni » Elizabeth II van het Verenigd Koninkrijk wordt gekroond tot koningin, de eerste kroning die op televisie wordt uitgezonden.
9 december » General Electric kondigt aan dat alle communistische medewerkers zullen worden ontslagen.
Dag van overlijden 7 mei 2003
De temperatuur op 7 mei 2003 lag tussen 2,3 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 10,0 uur zonneschijn (66%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
5 maart » Zestien personen, onder wie de dader, vinden de dood bij een zelfmoordaanslag op een autobus in Haifa.
7 maart » Svetozar Marović wordt gekozen tot president van Servië en Montenegro (als eerste na de omvorming van Joegoslavië tot een statenbond).
6 april » Amerikaanse troepen in Irak (Golfoorlog (2003)) nemen bij vergissing een groep bestaande uit Koerdische strijdkrachten en Amerikaanse special forces onder vuur.
28 september » Italië wordt getroffen door een enorme stroomstoring.
3 november » Andy Roddick lost Juan Carlos Ferrero na acht weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals; de Amerikaan moet die positie na dertien weken afstaan aan Roger Federer.
6 december » In Afghanistan komen negen kinderen om bij een Amerikaanse aanval op het huis van een mogelijke terrorist.
Dag van begraven 13 mei 2003
De temperatuur op 13 mei 2003 lag tussen 6,2 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 10,5 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 maart » Al Qaida-kopman Khalid Sheikh Mohammed wordt gearresteerd in Pakistan.
26 maart » In de Golfoorlog missen twee kruisraketten doel, en slaan op een marktplein in Bagdad in.
1 april » President Pierre Buyoya van Burundi, een Tutsi, wordt opgevolgd door de Hutu Domitien Ndayizeye (Frodebu).
29 juni » Het Frans voetbalelftal wint voor de tweede keer de strijd om de Confederations Cup, ditmaal ten koste van Kameroen (1-0).
10 juli » Wikibooks wordt gestart.
3 november » Andy Roddick lost Juan Carlos Ferrero na acht weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals; de Amerikaan moet die positie na dertien weken afstaan aan Roger Federer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Gisbert Jansen Snapper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/gisbert-jansen-snapper/I79999.php : benaderd 22 februari 2026), "Hendrik Wassink (1928-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.