De temperatuur op 27 september 1910 lag tussen 9,8 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 4,3 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
21 februari » De Egyptische premier Pasha Ghali overlijdt 1 dag na een aanslag op zijn leven door een schutter.
3 maart » In New York wordt de Rockefeller Foundation tot bevordering van de wetenschap opgericht.
10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
19 september » In Amsterdam betogen 25.000 mensen voor algemeen kiesrecht.
Trouwdag 8 januari 1937
De temperatuur op 8 januari 1937 lag tussen -1,0 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
17 mei » In Solna wordt het Råsunda Stadion geopend.
14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
20 juli » In Cali (Colombia) wordt het Estadio Pascual Guerrero officieel in gebruik genomen.
9 december » De Slag om Nanking begint.
21 december » De eerste versie van het plan voor Fall Grün wordt door de Duitse militairen afgeleverd.
Dag van overlijden 18 juli 1999
De temperatuur op 18 juli 1999 lag tussen 12,1 °C en 29,2 °C en was gemiddeld 21,8 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (67%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
3 januari » Paul van Buitenen, ambtenaar bij de Europese financiële controledienst, wordt door de Europese Commissie geschorst. Hij brengt de Europese commissarissen Édith Cresson en Manuel Marin in opspraak.
24 maart » Brand in de Mont Blanctunnel, 39 mensen komen om.
6 april » In Londen gaat de musical Mamma Mia! in première.
29 mei » Een verwoestende brand in de Tauerntunnel kost aan 12 mensen het leven.
1 oktober » Wales opent in de eigen hoofdstad Cardiff het vierde officiële wereldkampioenschap rugby met een 23-18 overwinning op Argentinië.
2 december » In het Britse wetenschapsblad Nature wordt een rapport van 22 onderzoekers gepubliceerd die het menselijke chromosoom 22 hebben kunnen ontcijferen.
Dag van begraven 23 juli 1999
De temperatuur op 23 juli 1999 lag tussen 12,8 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,5 uur zonneschijn (22%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
3 januari » Paul van Buitenen, ambtenaar bij de Europese financiële controledienst, wordt door de Europese Commissie geschorst. Hij brengt de Europese commissarissen Édith Cresson en Manuel Marin in opspraak.
6 februari » Bisschopswijding van hulpbisschop Everard de Jong van Roermond in de Sint-Christoffelkathedraal te Roermond door bisschop Frans Wiertz.
27 juni » Willem Duys neemt afscheid als presentator van de AVRO.
10 juli » De Colombiaanse regering stelt een avondklok in na het oplaaien van het geweld tussen de linkse rebellenbeweging FARC en het nationale leger.
19 juli » Op deze dag wordt volgens de Verenigde Naties de zes miljardste mens geboren.
12 oktober » De VN melden de geboorte van de zes miljardste wereldburger.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Gijsbert Dercksen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/gijsbert-dercksen/I3448.php : benaderd 12 januari 2026), "Hendrikje Elbertsen (1910-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.