Gezinsreconstructies Havelte » Roelofje de Groot (1870-1968)

Persoonlijke gegevens Roelofje de Groot 


Gezin van Roelofje de Groot

(1) Zij is getrouwd met Willem van Engen.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1895 te Havelte, zij was toen 25 jaar oud.

akte nr 8

Kind(eren):

  1. Hendrik van Engen  1896-1930
  2. Marginus van Engen  1899-1973 
  3. Roelof van Engen  1904-1988


(2) Zij is getrouwd met Hendrik Duker.

Zij zijn getrouwd op 25 februari 1911 te Steenwijkerwold, zij was toen 41 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelofje de Groot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roelofje de Groot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roelofje de Groot

Roelofje de Groot
1870-1968

(1) 1895
(2) 1911

Hendrik Duker
1878-1930


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 7 februari 1870 lag rond de -1.5 °C. De winddruk was 23 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
      • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
      • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
      • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
      • 27 september » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Luxemburg tot Bisdom Luxemburg.
      • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
    • De temperatuur op 25 februari 1911 lag tussen 3,0 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
      • 22 mei » In de Duitse havenstad Kiel loopt de Kaiser van stapel, het eerste turbine-lijnschip ter wereld.
      • 24 mei » In Nederland wordt de eerste vogel van een vogelringetje voorzien.
      • 7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
      • 26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
      • 29 oktober » Luxemburg speelt de eerste voetbalinterland uit zijn geschiedenis en verliest met 4-1 van Frankrijk.
      • 12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
    • De temperatuur op 6 juni 1968 lag tussen 8,8 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 12,7 mm neerslag gedurende 5,3 uur. Er was 0.4 uur zonneschijn (2%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
      • 7 april » Jim Clark verongelukt op de Hockenheimring Baden-Württemberg.
      • 1 juli » Nucleair non-proliferatie verdrag wordt getekend door ongeveer zestig landen in Genève, Zwitserland.
      • 17 juli » In Londen gaat de Beatles-tekenfilm Yellow Submarine in première.
      • 25 juli » Paus Paulus VI veroordeelt in zijn encycliek Humanae Vitae alle mechanische en chemische middelen tot geboortebeperking. Deze paus heeft hierna nooit meer een encycliek geschreven.
      • 1 oktober » Het Ikazia Ziekenhuis in Rotterdam wordt geopend.
      • 21 december » De Apollo 8 wordt gelanceerd, het eerste bemande ruimtevaartuig dat rond de maan zal cirkelen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Groot

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Groot.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Groot.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Groot (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    M. Hoogma, "Gezinsreconstructies Havelte", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/gezinsreconstructies-havelte/I3761.php : benaderd 8 augustus 2025), "Roelofje de Groot (1870-1968)".