De temperatuur op 1 september 1942 lag tussen 14,8 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 16,5 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Manilla, de hoofdstad van de Filipijnen, wordt door Japan bezet.
17 maart » In het vernietigingskamp Bełżec worden de eerste Joden systematisch vergast.
3 april » Tweede Wereldoorlog: Japanse troepen vallen Amerikaanse en Filipijnse troepen aan te Bataan.
15 augustus » Voor het eerst worden in Nederland door de Duitse bezetter gijzelaars gefusilleerd als represaille of vergeldingsmaatregel. De slachtoffers zijn Robert Baelde, Willem Ruys, Otto Ernst Gelder, graaf van Limburg-Stirum, Christoffel Bennekers en Alexander baron Schimmelpenninck van der Oye.
12 november » De Slag om Guadalcanal begint.
7 december » Koningin Wilhelmina richt zich per BBC-radio tot alle delen van het koninkrijk en kondigt voor na de oorlog een rijksconferentie aan over een nieuwe staatkundige structuur voor het Koninkrijk der Nederlanden. Tevens kondigt zij de oprichting aan van de 7 december Brigade, later genoemd de Prinses Irene Brigade. Oprichting Eerste Divisie 7 December.
Dag van overlijden 23 november 2017
De temperatuur op 23 november 2017 lag tussen 8,2 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (15%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
20 januari » Donald Trump wordt geïnaugureerd als de 45e president van de Verenigde Staten.
28 mei » Tom Dumoulin wint, als eerste Nederlandse wielrenner in de geschiedenis (bij de mannen), de Ronde van Italië. Na Jan Janssen en Joop Zoetemelk is hij de derde Nederlandse winnaar van een Grote Ronde.
1 juni » De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Verenigde Staten terug uit het klimaatakkoord van Parijs.
20 juni » Voetbalclub Boca Juniors wint voor de 32ste keer de landstitel in Argentinië.
29 oktober » De KRO-NCRV zendt de laatste aflevering uit van de populaire misdaadserie Penoza.
10 december » Voetbaltrainers Peter Bosz bij Borussia Dortmund en Albert Stuivenberg bij Racing Genk zijn ontslagen bij hun club.
Dag van begraven 29 november 2017
De temperatuur op 29 november 2017 lag tussen 0,6 °C en 4,0 °C en was gemiddeld 2,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
16 februari » Het blokkeren van de Spaanstalige CNN op de televisie in Venezuela betekent vrijwel het einde van de onafhankelijke nieuwsvoorziening in het Zuid-Amerikaanse land.
22 mei » Bij een aanslag in Manchester komen 22 mensen om het leven bij een concert van Ariana Grande.
28 mei » NAC Breda promoveert naar de Nederlandse eredivisie na een overwinning in de Play-offs tegen NEC. Na 2 jaar is de ploeg weer terug in de eredivisie.
7 augustus » Zwemster Ranomi Kromowidjojo herovert het wereldrecord op de 50 meter vrije slag (kortebaan) op Sarah Sjöström. Bij wereldbekerwedstrijden in Berlijn slecht de Groningse als eerste zwemster de grens van 23 seconden: 22,93.
11 september » De wijze waarop Myanmar de islamitische Rohingya-minderheid behandelt, is volgens Zeid Ra'ad al-Hussein, de hoge commissaris voor Mensenrechten van de Verenigde Naties, "een schoolvoorbeeld van etnische zuivering".
16 september » De Spaanse voetbalclub Atlético Madrid neemt het nieuwe onderkomen, het Wanda Metropolitano, in gebruik met een competitiewedstrijd tegen Malaga CF (1-0).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I55804.php : benaderd 11 februari 2026), "Jan van de Langemheen (1942-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.