De temperatuur op 7 september 1888 lag rond de 15,1 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
Trouwdag 14 april 1922
De temperatuur op 14 april 1922 lag tussen 10,2 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 5,0 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
14 maart » Oprichting van de Missio sui juris Urga in Mongolië.
7 mei » België verslaat het Nederlands voetbalelftal met 2-1.
5 juli » Eerste verkiezingen in Nederland met actief vrouwenkiesrecht.
9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
12 september » Opening van het Stade Marcel Picot in de Franse stad Tomblaine.
Dag van overlijden 6 november 1982
De temperatuur op 6 november 1982 lag tussen 4,1 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
5 januari » Het Amerikaanse hooggerechtshof verwerpt een wet uit Arkansas waarin scholen verplicht zijn het creationisme te onderwijzen.
23 maart » Het Nederlands voetbalelftal fungeert als sparringpartner voor het WK voetbal 1982. Op Hampden Park in Glasgow wint Schotland met 2-1 van Oranje.
3 april » Falklandoorlog: de VN eist dat Argentinië zich van de Falklandeilanden terugtrekt. Argentinië wijst dit af en het Verenigd Koninkrijk kiest ervoor om oorlog te verklaren.
21 juni » Tijdens het WK-duel tussen Frankrijk en Koeweit betreedt sjeik Fahid Al-Ahmad Al-Sabah het veld uit protest tegen het toekennen van het vierde Franse doelpunt. Scheidsrechter Miroslav Stupar geeft gehoor aan het verzoek en keurt het doelpunt af. Frankrijk wint het duel uiteindelijk met 4-1.
23 juli » De Internationale walviscommissie besluit om de commerciële vangst van walvissen te beëindigen per 1985-86
29 augustus » Bezoek van Paus Johannes Paulus II aan de Republiek San Marino en de Italiaanse stad Rimini.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I37612.php : benaderd 15 oktober 2026), "Jannetje Koetsier (1888-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.