De temperatuur op 1 mei 1922 lag tussen 4,2 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 1,2 mm neerslag. Er was 6,6 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
15 februari » In Den Haag wordt het Internationaal Gerechtshof - gevestigd in het Vredespaleis - geopend.
7 mei » België verslaat het Nederlands voetbalelftal met 2-1.
18 oktober » Oprichting van de BBC.
8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
6 december » In Londen wordt een overeenkomst getekend tussen Britse en Ierse vertegenwoordigers waarbij Ierland de status van dominion wordt verleend.
Trouwdag 28 april 1960
De temperatuur op 28 april 1960 lag tussen 3,0 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 6,6 uur zonneschijn (45%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
21 januari » Ondertekening van het Japans-Amerikaans Veiligheidsverdrag.
27 april » De Nederlandse regering besluit tot het zenden van troepen naar Nederlands-Nieuw-Guinea.
6 mei » Prinses Margaret van Groot-Brittannië trouwt in Londen met de fotograaf Antony Armstrong-Jones.
6 juni » Benoeming van de Duitse kardinaal Augustin Bea tot eerste president van het Secretariaat voor de eenheid onder de Christenen van de Romeinse Curie.
14 juli » Jane Goodall komt aan in het Gombe Stream-Reservaat in het huidige Tanzania om haar beroemde studie van chimpansees in het wild aan te vangen.
14 december » De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) wordt opgericht in Parijs.
Dag van overlijden 12 april 1987
De temperatuur op 12 april 1987 lag tussen 4,4 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 3,5 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
19 april » Eerste verschijning van The Simpsons op de Amerikaanse televisie, als onderdeel van The Tracey Ullman Show.
23 augustus » Tijdens zware overstromingen komen in Bangladesh honderden mensen om het leven.
9 september » Ferdi Elsas ontvoert Gerrit Jan Heijn, en vermoordt hem in de bossen bij Renkum. De ontvoering houdt Nederland tot 6 april 1988 in spanning.
9 september » Het Nederlands voetbalelftal speelt met 0-0 gelijk tegen België. Ajacied Henny Meijer en Sjaak Troost (Feyenoord) maken hun debuut voor Oranje in de oefeninterland.
11 oktober » De West-Duitse politicus Uwe Barschel wordt dood aangetroffen in een hotelkamer in Genève.
20 december » De veerboot Doña Paz komt in aanvaring met de olietanker Vector en zinkt. Het vermoedelijke dodental daarbij is 4375.
Dag van begraven 16 april 1987
De temperatuur op 16 april 1987 lag tussen 8,0 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I19106.php : benaderd 2 januari 2026), "Trijntje van de Langemheen (1922-1987)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.