De temperatuur op 1 januari 1773 lag rond de 4,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west ten noorden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
17 januari » Het motet Exultate, jubilate van Wolfgang Amadeus Mozart wordt in Milaan voor het eerst opgevoerd, door de castraat Rauzzini.
17 januari » James Cook bereikt als eerste de Zuidpoolcirkel.
26 april » Paus Clemens XIV creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse curieprelaat Giovanni Angelo Braschi.
21 juli » Opheffing van de Jezuïetenorde door paus Clemens XIV.
27 november » Het VOC-schip Vrouwe Elisabeth Dorothea vergaat nabij Callantsoog. Slechts 6 van de 145 man weten deze ramp te overleven.
16 december » De Boston Tea Party was een van de gebeurtenissen die leidden tot de Amerikaanse Revolutie. De Tea Party-beweging ontleent aan deze gebeurtenis haar naam.
Trouwdag 3 januari 1788
De temperatuur op 3 januari 1788 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
9 januari » Connecticut ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 5e staat.
28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
Dag van overlijden 4 december 1863
De temperatuur op 4 december 1863 lag rond de 5,0 °C. Er was 11 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Amy Thomas, "Genealogy Thomas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogy-thomas/P19620.php : benaderd 24 januari 2026), "Mary Polly Parsons (1773-1863)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.