Genealogie Pot en Smit » JAN de WEERT (1861-1910)

Persoonlijke gegevens JAN de WEERT 

  • Hij is geboren op 18 juni 1861 in GRONINGEN.Bron 1
    Tijdstip: 16:00
    Getuige: LAMBERTUS KOS, 49 JAAR EN EVERT JACOBS, 42 JAAR, BEIDEN ARBEIDERS EN WON
  • Beroep: STEENHOUWER (1886).
  • Hij is overleden op 13 december 1910 in KAMPEN, hij was toen 49 jaar oud.Bron 2
    DATUM IS AANGIFTEDATUM, AFKOMSTIG UIT INDEX GEMEENTE KAMPEN: OVERLIJDEN 1894-1932.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 december 2011.

Gezin van JAN de WEERT

Hij is getrouwd met WILLEMKE BIESMA.

Zij zijn getrouwd op 29 mei 1886 te LEEUWARDEN, hij was toen 24 jaar oud.Bron 3

Getuige: JAN LUTJE BEERENBROEK, 37 JAAR; BERNARDUS VAN WEEMEN VAN NOORD, 60 JAAR; JOHANNES FREDRIK MYLIUS, 44 JAAR, BEAMBTEN TER SECRETARIE DEZER GEMEENTE; SIKKE JANSEN, 49 JAAR, GEMEENTEBODE, ALLEN ALHIER WOONACHTIG EN AAN PARTIJEN VREEMD.

Kind(eren):

  1. HEDDE HYLKE de WEERT  1896-1952 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot JAN de WEERT?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van JAN de WEERT

JAN de WEERT
1861-1910

1886

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. ARCHIEF GEMEENTE GRONINGEN, akte 583
  2. ARCHIEF GEMEENTE KAMPEN, akte 298
  3. ARCHIEF GEMEENTE LEEUWARDEN, akte 104

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 juni 1861 lag rond de 19,4 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 18 februari » Samenkomst van het eerste Italiaanse parlement in Turijn.
    • 20 maart » Een verwoestende aardbeving vindt plaats in de Argentijnse stad Mendoza.
    • 7 mei » Tennessee treedt toe tot de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 20 mei » Kentucky verklaart zich neutraal in het conflict dat de Amerikaanse Burgeroorlog zou gaan heten.
    • 10 augustus » Slag bij Wilson's Creek tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Dankzij deze veldslag wonnen de Zuidelijken de controle over het zuidwesten van Missouri.
    • 17 december » Slag bij Rowlett's Station (Amerikaanse Burgeroorlog).
  • De temperatuur op 29 mei 1886 lag rond de 13,5 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Karl Benz deponeert de rechten voor de ’Patent Motorwagen’, die algemeen wordt beschouwd als het eerste voertuig dat specifiek werd ontworpen om door een verbrandingsmotor te worden aangedreven. Deze wordt algemeen gezien als de eerste auto.
    • 8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
    • 8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
    • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
    • 4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
    • 30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
  • De temperatuur op 13 december 1910 lag tussen 6,4 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
    • 26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
    • 24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
    • 6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
    • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
    • 1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De WEERT

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De WEERT.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De WEERT.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De WEERT (onder)zoekt.

De publicatie Genealogie Pot en Smit is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sim Mostert, "Genealogie Pot en Smit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie_pot_smit/I5737.php : benaderd 28 augustus 2026), "JAN de WEERT (1861-1910)".