Genealogie Pot en Smit » ADRIANUS VALKENBURG (1859-1936)

Persoonlijke gegevens ADRIANUS VALKENBURG 


Gezin van ADRIANUS VALKENBURG

(1) Hij is getrouwd met WILLEMIJNTJE van DIJK.

Zij zijn getrouwd op 6 juni 1885 te OVERSCHIE, hij was toen 26 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met JANNETJE GOUWELOOS.

Zij zijn getrouwd op 10 september 1903 te OVERSCHIE, hij was toen 44 jaar oud.Bron 4


Notities over ADRIANUS VALKENBURG

ZOON VAN PIETER VALKENBURG EN JACOBA VOORBURG.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot ADRIANUS VALKENBURG?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van ADRIANUS VALKENBURG

ADRIANUS VALKENBURG
1859-1936

(1) 1885
(2) 1903

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DIGITALE STAMBOOM ROTTERDAM, akte 17
  2. STREEKARCHIEF MIDDEN-HOLLAND, akte 5
  3. DIGITALE STAMBOOM ROTTERDAM, akte 16
  4. DIGITALE STAMBOOM ROTTERDAM, akte 26

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 maart 1859 lag rond de 10,4 °C. De winddruk was 21 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1859: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Walachije en Moldavië worden verenigd als Roemenië.
    • 17 februari » Première van de opera Un ballo in maschera van Giuseppe Verdi in Rome.
    • 22 mei » Frans II volgt Ferdinand II op als koning der Beide Siciliën
    • 17 augustus » De Amerikaanse posterijen zetten vanaf vandaag een nieuw voertuig in: de luchtballon.
    • 27 augustus » In Titusville wordt 's werelds eerste exploitabele olieveld gevonden.
    • 24 november » De Britse bioloog Charles Darwin publiceert De oorsprong der soorten (oorspronkelijke titel: On The Origin of Species). De eerste druk is meteen uitverkocht.
  • De temperatuur op 10 september 1903 lag tussen 7,6 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (51%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
    • 27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
    • 16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
    • 1 oktober » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Babelsberg 03.
    • 16 oktober » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Santiago Morning.
    • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
  • De temperatuur op 4 februari 1936 lag tussen -2,2 °C en 5,4 °C en was gemiddeld 1,0 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 5,6 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 30 juni » Het boek "Gone with the wind" wordt gepubliceerd.
    • 1 augustus » Het voormalige paleis van koning Willem II in Tilburg, wordt nadat het ruim 70 jaar als Rijks-HBS is gebruikt, na een grondige renovatie, door burgemeester Frans Vonk de Both in gebruik genomen als het stadhuis van Tilburg, en wordt bekend als het Paleis-Raadhuis.
    • 14 augustus » Oprichting van de Georgische voetbalclub Lokomotivi Tbilisi.
    • 25 oktober » Duitsland en Italië sluiten een bondgenootschap, de zogenaamde As Rome-Berlijn.
    • 12 december » De Moerdijkbrug over het Hollandsch Diep wordt geopend.
    • 21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam VALKENBURG


De publicatie Genealogie Pot en Smit is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sim Mostert, "Genealogie Pot en Smit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie_pot_smit/I4874.php : benaderd 24 december 2025), "ADRIANUS VALKENBURG (1859-1936)".