Genealogie Pot en Smit » CORNELIS van GANGELEN (1867-1946)

Persoonlijke gegevens CORNELIS van GANGELEN 


Gezin van CORNELIS van GANGELEN

Hij is getrouwd met AAGJE van den HOVEN.

Zij zijn getrouwd op 22 februari 1889 te TIENHOVEN, hij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. JANNIGJE van GANGELEN  1896-1917 


Notities over CORNELIS van GANGELEN

ZOON VAN CORNELIS VAN GANGELEN EN BETJE BOER.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot CORNELIS van GANGELEN?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van CORNELIS van GANGELEN

CORNELIS van GANGELEN
1867-1946

1889

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. HUWELIJKSAKTE, akte ?
  2. ARCHIEF GEMEENTE PAPENDRECHT, akte 13
  3. NATIONAAL ARCHIEF (RIJKSARCHIEF ZUID-HOLLAND), akte 2

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 maart 1867 lag rond de -5,3 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
    • 19 juni » In Santiago de Querétaro wordt keizer Maximiliaan van Mexico geëxecuteerd door een vuurpeloton.
    • 14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
    • 20 juli » In Uruguay wordt de stad Rivera gesticht, vernoemd naar José Fructuoso Rivera.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
    • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.
  • De temperatuur op 22 februari 1889 lag rond de 1,0 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
    • 3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
    • 3 juli » De paardentram van de UTM (Utrechtse Tram-Maatschappij) wordt feestelijk geopend.
    • 2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
    • 8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
  • De temperatuur op 6 maart 1946 lag tussen -1,1 °C en 0,5 °C en was gemiddeld -0,2 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 4,0 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In de Verenigde Staten wordt de eerste elektronische computer (de ENIAC) vervaardigd.
    • 11 april » Instelling van de bisschoppelijke hiërarchie in China door Paus Pius XII met 20 aartsbisdommen en 79 bisdommen.
    • 5 juli » De bikini wordt geïntroduceerd.
    • 23 november » De Vietnamoorlog wordt begonnen door Frankrijk. Franse oorlogsschepen beginnen met het bombarderen van de havenstad Haiphong (Tonkin).
    • 5 december » New York wordt verkozen tot permanente zetel van de Verenigde Naties.
    • 19 december » Hồ Chí Minh valt de Fransen aan in Hanoi.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van GANGELEN


De publicatie Genealogie Pot en Smit is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sim Mostert, "Genealogie Pot en Smit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie_pot_smit/I4810.php : benaderd 13 oktober 2026), "CORNELIS van GANGELEN (1867-1946)".