Genealogie Fruining » Matthijs Paulus "Thijs" Schild (1909-1985)

Persoonlijke gegevens Matthijs Paulus "Thijs" Schild 


Gezin van Matthijs Paulus "Thijs" Schild

Hij is getrouwd met Johanna Catharina Innemee.

Zij zijn getrouwd op 12 juli 1933 te Den Haag, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Jan Schild  1936-2004


Notities over Matthijs Paulus "Thijs" Schild

Thijs was een koopman op de Haagsche markt , waar hij op maandag, vrijdag en zaterdag van een kraam zijn waar, voornamelijk groenten, fruit en bloemen verkocht. Dit deed hij samen met zijn vrouw Toos. Op de resterende dagen van de week reed hij met een handkar. Was het de tijd van het zachtfruit dan liep hij in de zijstraten van de Van der Vennenstraat, was het de tijd van het hardfruit dan liep hij in de wijken achter het water bij de Melis Stokelaan.
Later was Thijs werkzaam "in de kisten" (bij firma Post), de handel van het innamen, sorteren en uitgaven van de kisten. De kisten die binnen kwamen in "sloffen"( I - I) of in klammen (meerdere sloffen op en naast elkaar) moesten op veiling gesorteerd worden en op de desbetreffende vrachtwagens worden gezet, hier hielpen ook Thijs zijn drie zonen (Jan, Hans en Eddie) aan me

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Matthijs Paulus "Thijs" Schild?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Matthijs Paulus "Thijs" Schild

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Matthijs Paulus Schild

Paulus Schild
1840-1920

Matthijs Paulus Schild
1909-1985

1933
Jan Schild
1936-2004

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 16 augustus 1909 lag tussen 14,7 °C en 26,6 °C en was gemiddeld 20,1 °C. Er was 5,7 mm neerslag. Er was 8,2 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
      • 6 april » De Amerikaanse ontdekkingsreiziger Robert Peary bereikt (vermoedelijk) de Noordpool, samen met Matthew Henson en vier Inuit: Ooqueh, Ootah, Egingwah en Seeglo.
      • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
      • 29 juli » In Barcelona wordt op bloedige wijze de Tragische week beëindigd, een opstand tegen de mobilisatie van het leger.
      • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
      • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
    • De temperatuur op 12 juli 1933 lag tussen 12,6 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 4,0 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
      • 13 februari » Vondst van een bronzen wijnemmer (situla) (met inhoud) in het Vorstengraf in Oss.
      • 2 maart » King Kong gaat in New York in première
      • 14 maart » Hans Veerman, Nederlands acteur († 2014)
      • 18 juni » Opening van het Stade Félix Bollaert in Lens, Frankrijk.
      • 25 augustus » Wielrenner Jan van Hout rijdt op de baan van Roermond een nieuw werelduurrecord.
      • 16 december » Abe de Vries en Sipke Castelein winnen de vijfde Elfstedentocht.
    • De temperatuur op 14 oktober 1985 lag tussen 4,3 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,4 uur zonneschijn (50%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1985: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,5 miljoen inwoners.
      • 19 februari » Een Spaanse Boeing 727 stort neer op de berg Oiz in Durango, Biskaje Spanje. 148 mensen komen om.
      • 20 april » We are the world van USA for Africa bereikt de eerste plaats in de Nederlandse Top 40. Het nummer blijft er zes weken staan.
      • 14 juni » Ondertekening van de Verdragen van Schengen door de regeringsleiders van België, Nederland, Luxemburg, Duitsland en Frankrijk.
      • 1 september » Joop Zoetemelk (38) wordt in Italië wereldkampioen wielrennen.
      • 3 oktober » De spaceshuttle Atlantis wordt voor het eerst gelanceerd.
      • 24 november » In Perth eindigt de Nederlandse hockeyploeg als vijfde en voorlaatste bij het toernooi om de Champions Trophy.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Schild

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schild.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schild.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schild (onder)zoekt.

    De publicatie Genealogie Fruining is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    R. Fruining, "Genealogie Fruining", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie_fruining/R1046892785.php : benaderd 17 januari 2026), "Matthijs Paulus "Thijs" Schild (1909-1985)".