Genealogie Willink » Wolter Jansen Willink (1731-????)

Persoonlijke gegevens Wolter Jansen Willink 


Gezin van Wolter Jansen Willink


Notities over Wolter Jansen Willink

Waarschijnlijk ongehuwd.
Overleden circa 1807?

Doopboek 1762-1791 kerspel Hardenberg:
Op den 27 jan. 1762 zijn tot nieuwe leden verkoren:
Ouderl.: Derk Jan Rustenberg uit Hardenberg en Albert Lucas uit Holthemen
Diacon.: Hendrik Vinke uit Hardenberg en Wolter Willink uit Ane

Doopboek 1762-1791 kerspel Hardenberg:
Op den 24 jan. 1764 zijn tot nieuwe leden verkoren en op den 19 febr. bevestigd, deze volgende:
Ouderlingen: Berend Gerhard Cramer, Hardenberg en Albert Hagen, Aane
Diaconen: Berend Nijman uit den Hardenb. en Jan Reinders, Ennevelde
En zijn toen afgegaan de ouderlingen Derk Jan Rustenberg en Albert Lucas en de diaconen Hendrik Vinke en Wolter Willink.

Folio 330, 330 vo Overdracht van de halfscheid van het derde perceel, uit het het Erve en Goed Hoebertink of Hoeberts te Ane, bestaande dit perceel in zijn geheel, in Vennegies Gooren, zijnde drie stukjes land bij de Hofste gelegen, voorts het zevende perceel, zijnde De Kleine Vlasakker op de Vooresch groot twee schepel, het twintigste perceel, zijnde twee stukjes in de Bongerties van samen ongeveer twee schepel, het achtendertigste perceel, zijnde een koeweide op de Anerweerd, en het acht en veertigste perceel, zijnde een dagwerk hooiland op de Hoogte en een derde part van twee dagwerken hooiland in de Laagte, beide in de Steegemaat onder Holtheme gelegen, door Aaltien Hoberts, weduwe van Egb. Melenberg, zijnde in deze geadsisteerd met haar zoon Albert Melenberg als Momboir; Harmen Hoberts; Eva Marrink, weduwe van wijlen Jan Hoberts, voor haarzelf en namens haar dochter, geadsisteerd met haar schoonzoon M. Odink als Momboir; de Heer J.H. van Langen, als in huwelijk gehad hebbende Fennegien Hoberts, voor zichzelf en namens zijn zoon en dochter; Annegien Hoberts, weduwe van Jan Monnekemeijer, geadsisteerd met haar schoonzoon Hend. Schuldink als Momboir; Jan Hoberts en zijn huisvrouw Jannegien Gerritsen; en dan nog Verw. Scholtus J. van Reimsdijk in kwaliteit als gevolmachtigde van Egbertien Hoberts, weduwe van E. van Dijk, luid procuratie voor Burgemeesteren, Schepenen en Raden van de Stad Zwolle op 23 april 1773, en als gevolmachtigde van Jacobus Smit en Elsje Borgveld, welke Elsje Borgveld eerder getrouwd is geweest met wijlen Albert Hoberts, en van Henricus ter Hagrijs, suppoost van de Weeskamer van de Stad Amsterdam, als op 1 november 1775 door de Heren Weesmeesteren benoemd tot voogd over Willem Hoberts, de zoon van Elsje Borgveld, luid procuratie voor Burgemeesteren en Regeerders van de Stad Amsterdam op 22 november 1775, alle tezamen kinderen en erfgenamen van wijlen Roelof Jansen Hoberts en zijn ehevrouw Jannegien Alberts, aan Wolter Willink te Ane. De percelen zijn op 17 mei ten overstaan van dit Gericht bij publieke verkoping door Wolter Willink aangekocht.
Actum Hardenberg, 22 december 1775.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wolter Jansen Willink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wolter Jansen Willink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wolter Jansen Willink

Wolter Jansen Willink
1731-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. DTB Kerspel Hardenberg, Doopboek 1725-1735, pagina 79

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 16 september 1731 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
    • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1731: Bron: Wikipedia
      • 3 februari » Het Koninklijk paleis in Brussel wordt totaal door brand verwoest.
      • 31 oktober » Ondertekening van een berucht emigratiebevel waardoor ongeveer 20.000 protestantse inwoners het land Salzburg moesten verlaten.

    Over de familienaam Jansen Willink


    De publicatie Genealogie Willink is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jan Nijman, "Genealogie Willink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-willink/I420.php : benaderd 6 maart 2026), "Wolter Jansen Willink (1731-????)".