Genealogie Wapperom » Adriana Wilhelmina Sophia van MEERENDONK (1839-1891)

Persoonlijke gegevens Adriana Wilhelmina Sophia van MEERENDONK 


Gezin van Adriana Wilhelmina Sophia van MEERENDONK

Zij is getrouwd met Aart KOOIMAN.Bron 2

echtscheiding te Rotterdam, akte 572, bruidegom wonende te Rotterdam, bruid wonende te Oudshoorn

Zij zijn getrouwd op 11 juli 1860 te Dordrecht, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3

Het echtpaar is op 24 oktober 1861 gescheiden.


Notities over Adriana Wilhelmina Sophia van MEERENDONK

Weduwe van Aart Kooijman

Van: Bas Lissenburg [mailto:(XXXXX@XXXX.XXX)-sliedrecht.nl]
Verzonden: vrijdag 6 juli 2007 16:14
Aan: Lucas van Heeren
Onderwerp: Re: foutje in stamboom familie van Heteren of Genlias

Dag Lucas,

Bij ons is het overlijden van Adriana, van beroep vroedvrouw, in 1891.
Dat staat in akte nr 13. Hoe GenLias dan aan 1899 komt met een scheiding, wettelijk of door overlijden is mij een raadsel.
Overigens was Adriana eerder getrouwd met ene Kooyman. Wellicht zit daar de kneep en vergist GenLias zich met het jaartal 1839 i.p.v. 1899???

Het is mij niet geheel duidelijk, maar voorlopig houd ik me maar aan onze gegevens!

Bedankt voor je opmerking.

Bas Lissenburg
Sliedrecht

-------Oorspronkelijk bericht-------

Van: Lucas van Heeren
Datum: 06/26/07 00:24:38
Aan: (XXXXX@XXXX.XXX)-sliedrecht.nl
Onderwerp: foutje in stamboom familie van Heteren of Genlias

Beste mensen, met veel belangstelling raadpleeg ik regelmatig de Genealogische Grabbelton. Met betrekking tot Willem van Heteren die trouwde met Adriana Meerendonk kwam ik iets eigenaardigs tegen op Genlias, namelijk een scheiding na het overlijden van Adriana, wie zich vergist heeftweet ik niet,
vriendelijke groeten van Lucas van Heeren.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adriana Wilhelmina Sophia van MEERENDONK?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Bas Lissenburg / akte 13
  2. Regionaal Archief Dordrecht, Stadsarchief Rotterdam
  3. akte 111

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 januari 1891 lag rond de 2,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
    • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
    • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
    • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
    • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
    • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van MEERENDONK


De publicatie Genealogie Wapperom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
LvH, "Genealogie Wapperom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-wapperom/I5927.php : benaderd 11 maart 2026), "Adriana Wilhelmina Sophia van MEERENDONK (1839-1891)".