genealogie vandersloot » Arie Maas (1882-1973)

Persoonlijke gegevens Arie Maas 


Gezin van Arie Maas

Hij is getrouwd met Neeltje Boogaard.

Zij zijn getrouwd op 24 februari 1914 te Den Burg, hij was toen 32 jaar oud.Bron 1

Geen kinderen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arie Maas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arie Maas

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arie Maas

Maartje Koorn
1816-1892
Pieter Hin
1817-????
Hendrik Maas
1852-1905

Arie Maas
1882-1973

1914

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Stamboom Maes/Maas blz 37

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 februari 1882 lag rond de 9,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 23 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
    • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
    • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
    • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
    • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
  • De temperatuur op 24 februari 1914 lag tussen 1,8 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
    • 28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
    • 28 juni » Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk wordt doodgeschoten in Sarajevo door Gavrilo Princip. Deze gebeurtenis vormt de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog.
    • 8 september » Benoeming van Petrus Hopmans tot bisschop van Breda in Nederland.
    • 19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
    • 22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
  • De temperatuur op 17 oktober 1973 lag tussen 1,3 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 7,8 mm neerslag gedurende 3,2 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (28%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1973: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,4 miljoen inwoners.
    • 13 februari » Oprichting van de Ecuadoriaanse voetbalclub Club Deportivo Clan Juvenil.
    • 14 mei » Skylab, het eerste ruimtestation van de Verenigde Staten wordt gelanceerd. Het is de laatste lancering van de Saturnus V raket.
    • 20 juli » De Spaanse wielrenner Luis Ocaña wint de Ronde van Frankrijk.
    • 6 oktober » Begin van de Jom Kipoeroorlog.
    • 20 oktober » Koningin Elizabeth II opent het Sydney Opera House.
    • 9 november » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal speelt de eerste door de KNVB goedgekeurde interland. In en tegen Engeland wordt met 1-0 verloren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Maas

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Maas.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Maas.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Maas (onder)zoekt.

De publicatie genealogie vandersloot is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
nidbck, "genealogie vandersloot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-vandersloot/I41267.php : benaderd 6 maart 2026), "Arie Maas (1882-1973)".