Zij is getrouwd met Mattheus Leenders van den Heuvel.
Toestemming voor het huwelijk is 25 juli 1722 verkregen te Beers.
Zij zijn getrouwd op 9 augustus 1722 te Beers.Kind(eren):
ORA Gassel 498, folio 63
7 maart 1736
In het tweede lot wordt toebedeeld aan Gerrit Leenders van den Heuvel:
“Een boske soo holt als Bouwland gelegen oost gerrit Janss ende peter Broeren, Zuijd de gemeente, west en noorden de erve van gerrit Schamp, nog drie ackers bouwland gelegen oost de Erffgenamen Elders, west derck hermens, Zuijd de gemeente ende noorden neffens de erve van ’t vijffde lot in desen, nog eenen loop bouwland gelegen over de voort, genaamt het krijtsel, oost de kinderen van Leendert van den Heuvel, west gerrit jans van den heuvel, Zuijd ende noorden de gemeene straat, jaarlijx belast met vijftien stuijvers, twaalff penningen aan ’t Comptoir van zijn Hoogheit, een een vat rogge aen St.Catharina gasthuijs te Grave voorts de ordinaire Lasten als hier voren, en ’t onderhoud van den dijck bij de gasselse sluijs”.
In het derde lot wordt toebedeeld aan Hendrick Leenders van den Heuvel:
“Een vijffde part van een Stuck hooijland en houdgewasch, waar van de anderen vier vijffde parten toebehoren gerrit Schamp, gelegen bij Sijn Hoogheidts Bosch met nog twee lopen bouwlandt gelegen oost en west de Erffgenamen Elders, Zuijd den hoff hier nae in ’t vijffde lot gemelt en noorden de Erffgenamen derck gerrits, alnog eenen loop bouwland mede gelegen over de voort, genaamt osseling, oost gerrit jans, west ’t vierde lot in desen, zuijd en noorden de gemene straat, jaarlijx belast met vijftien stuijver, twaalff penningen aan ’t Comptoir van Zijn Hoogheidt en een vat rogge aan St.Catharina gasthuijs te Grave, voorts de schattingen en poldergeld als voren, alsmede ’t onderhoud van den dijck gelegen tegen het Schatbroek”.
In het vierde lot wordt toebedeeld aan Leendert Hendrix en Petronella van de Voort:
In het vijfde lot wordt toebedeeld aan Matheus Leenders van den Heuvel en Johanna Broeren:
“Huijs, Schuur, Schob en moeshoff met twee lopen bouwLand gelegen voor de huijsinge, met de houdgewasch, en verder getimmer daer op en omstaande, Soo als het selve althans bij Matheus Leenders van den heuvel in pagtinge bewoont wert, met nog vier lopen bouwLand, oost gerrit Schamp, west gerrit Leenders van den heuvel, Zuijd de Erffgenamen Elders, ende noorden het Sesde lot in desen; Item drie lopen bouwLand gelegen oost nevens de erve van ’t Sesde lot in desen, west derck hermens, Zuijd gerrit Leenders van den Heuvel, ende noorden neffens de erve van Jacobus Adriaans erff, alsmede eenen loop bouwland gelegen op het Osseling, oost Leendert Hendrix, west ’t Sesde lot in desen, Zuijd en noorden de gemene straat, jaarlijx belast met vijftien stuijver, twaalff penningen aan ’t Comptoir van Zijn Hoogheijd, en een vat rogge aan St. Catharina gasthuijs te Grave, Item met een halff malder rogge aan den armen te Gassel, voorts verponding en poldergeld als voren, Alsmede ’t onderhoud van den dijck gelegen bij de vlaswiel;
In het zesde lot wordt toebedeeld aan Hendrik Gijsbers en Catharina Leenders van den Heuvel:
“Drie lopen bouwland, gelegen oost neffens de erve van gerrit Schamp, west gerrit Leenders van den Heuvel, Zuijd, matheus Leenders van den Heuvel, en noorden uijtschietende op ’t Land in dit lot begrepen; nog drie lopen land gelegen oost de erve van gerrit Schamp, Zuijd ’t erff in desen, west de erve van ’t vijffde lot, en noorden neffens de erve van Jacob ariaans, Item eenen loop land gelegen op het osseling, oost matheus Leenders van den heuvel, west hermen arts, Zuijd en noorden de gemene straat, jaarlijx belast met vijftien stuijvers, twaalff penningen aan’t Comptoir van Zijn Hoogheijd en een vat rogge aan St.Catharina gasthuijs te grave, voorts de verponding en poldergeld, Item het onderhoud van den dijck aan de Swarte wiel te Gassel”.
ORA Gassel 504, 21 april 1740, ORA Gassel 494, folio 85, 27 mei 1740
ORA Gassel 494, folio 120, 18 mei 1747
ORA Gassel 494, folio 138, 4 oktober 1747
ORA Escharen 532, folio 261, 18 december 1750, ORA Escharen 520, folio 164, 5 januari 1751
Matheus Leenders en Johanna Broeren echtelieden, voor de ene helft en Catharina Leenders weduwe Hendrick Gijsbers en haar kinderen Albert van de Wiel en Margreta Schamp echtelieden, Leendert van de Wiel en Antonet Schamp echtelieden, Gijsbert van den Wiel en Catrin Ariens echtelieden, Tomas Haselenbergh en Anneke van de Wiel echtelieden, Johanna van de Wiel, Albert van de Wiel, Ariaan van de Wiel, voor de andere helft hebben verkocht aan Vincent van Tuerenhout en Maria Bloemarts echtelieden, twee stukken bouwland aan de Lege Peel op Hal, het ene groot twee lopen, grenzend oost en west aan het erf van Jan Martens en het andere stuk groot drie lopen, grenzend west het erf van Jan Martens.
ORA Gassel 494, folio 167, 24 maart 1752
Hermanus van den Hoogen en Johanna Gijsbers, echtelieden, Jan van Duuren van den Hoogen en Maria Olijmeulen, echtelieden, verkopen aan Mattheus Leenders en Johanna Broeren, echtelieden: “Eenen hollandschen mergen hooijland in eenen Camp van vier mergen Lense Camp genaamt, paelende oostwaarts het maesstraetje, west mr. Jans Camp, zuijden de Erve van den heer apothecar van boeckholt, en noorden de heer verheijen, vrij allodiael Erv, alzoo voor eene Summa van eenduijsend sestig gulden, en gedaene twintig hoogen opgedragen”.
ORA Gassel 500, 4 april 1765
Ten tweeden zijn toebedeeld aan Ludolph Schamp en Helena Mattheussen:
“Eenen halven mergen hooij off weijland in zeekeren Camp lensen Camp genaamt, in ’t geheel vier mergen groot, gelegen palende oost de Gemeene straat, West mr. Jans Camp, zuijden den Schouw Graav en noorden den LangenCamp, Item de vijfde part in zeeker WeijCampke de heijhoeksche weij genaamt, in ’t geheel ongeveer twee mergen groot, gelegen palende oost Hermen Gerrits, West de Gemeente, Zuijden Scheper Schaar, en noorden zijn hoogheijd en dan nog de geregte helfte van de na te melde onroerende goederen als namentlijck van een huijs, backhuijs, Schuur, hoff en aangelegen twee akkers bouwland ongeveer een halven mergen groot, palende oost en west de Erffgenamen Gerrit Schamp, Zuijden de Gemeente en noorden den Heer Pastor Elders, Item van een halven mergen bouwland op den akker, palende oost en west den Heer Pastor Elders, Zuijden de Erffgenamen Gerrit Schamp en Noorden Derk Gerrits, Nog van ses akkers bouwland op den akker, met seven korte akkers daar ten eijnde aen, en drie akkers daar neven het Munnikshofland genaamt, te zaamen in ’t geheel ongeveer drie en een halven mergen Groott, palende oost de Erffgenaamen Gerrit Schamp, west de weduwe Hendrik Peters, Zuijden den Heer Pastor Elders en de Gemeente, en noorden de Erffgenaamen van Jacob Ariens, Nog van eenen mergen op de hoeff palende oost Mevrouw van Loo, west Hendrik Gerrits, zuijden den Schouw weg, en noorden St.Jansvoort, Alnog van eenen mergen bouwland met een schuur daer op, palende Oost Hermen Lucius, West en noorden de Gemeente, en zuijden de Erffgenaamen van Gerrit Schamp, Alnog van een stuk bouwland met houtgewas, ongeveer eenen mergen groot, het nieuw genaamt, palende oost Hendrik Broeren en Johanna van den Heuvel, west en noorden de Erffgenamen van Gerrit Schamp, en zuijden de Gemeente, alnog van eenen mergen in een parceel zoo bouw als hooijland ongeveer vier mergen groot, de Hees genaamt, palende Oost en Noorden Peter Jans, west en zuijden de Gemeente”.
ORA Gassel 495, folio 3, 25 april 1768
ORA Escharen 520, folio 319, 4 maart 1768
Martinus van der Linden en Johanna Mattheusen echtelieden hebben verkocht aan Johanna Broeren weduwe van Mattheus Leenders, Jan Poos schout te Gassel, en Ludolph Schamp bode te Gassel, enkele gerede goederen te weten: Twee koeijen en een kalf, drie bedden met haer toebehoren, ses tinne schotelen, ses dito telders, aght dito kannen, een peperbus, soutvat, een trekpot en een douzijn lepels, eenen snaphaan, weijtas en een vaste klem. Koperwerk: een sopketel, twee klijne ketels, een theekeetel, schuijmspaan, IJserwerk: een rooster, tang, afschup, blaaspijp, vuurijzer, 1 riek en 1 schup. Gereetschap: vijf effers, twee zaagen, een trekmes en drie beijtels. Een Bureau en drie tafels, twaalf stoelen en twee banken, een groote en een klijne kast. Een houte Horologie, twee spiegels en eenige schilderijen, eenige coffycopkes met haer toebehoren. Een visnet of zeegnetje. En dat alles voor summa van eenhonderd ses en negentig gulden.
ORA Escharen 520, folio 323, 28 april 1768
ORA Gassel 500, 15 februari 1777
ORA Gassel 506, 24 februari 1777, ORA Gassel 495, folio 65, 16 april 1777
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Joanna Hendriks Broeren | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1722 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mattheus Leenders van den Heuvel | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.