Genealogie Van Loo-Malcorps » Guilielmus VITS (1789-????)

Persoonlijke gegevens Guilielmus VITS 


Gezin van Guilielmus VITS

Hij is getrouwd met Anna Theresia VERSTREPEN.

BSh: Leuven, akte 89, 13.04.1815 (RA s1810-1817 p 348/603).


 

Zij zijn getrouwd op 13 april 1815 te Leuven, Vlaams-Brabant, België, hij was toen 25 jaar oud.


Notities over Guilielmus VITS

PRd: Leuven, parochie Sint-Michiels, akte 08.09.1789 "natus pridie" (RA s1785-1796 p 131/344).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Guilielmus VITS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Guilielmus VITS

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Guilielmus VITS


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 7 september 1789 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
      • 28 april » Muiterij op de Bounty onder leiding van Fletcher Christian tegen kapitein William Bligh
      • 14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
      • 20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
      • 14 juli » Het begin van de Franse Revolutie, tijdens het bewind van Lodewijk XVI. Parijzenaars bestormen de Bastille in Parijs en bevrijden zeven politieke gevangenen. Frankrijk wordt, tijdelijk, een republiek.
      • 3 augustus » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
      • 27 oktober » Slag bij Turnhout tegen de Oostenrijkers.
    • De temperatuur op 13 april 1815 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt weerlicht. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
      • 4 februari » Oprichting van het Groninger Studenten Corps Vindicat atque Polit, de oudste studentenvereniging van Nederland.
      • 26 februari » Napoleon ontsnapt van het eiland Elba waar hij verbannen was.
      • 3 maart » In Groningen wordt de studentensociëteit "Mutua Fides" geopend. Dit is de oudste studentensociëteit van Nederland, de sociëteit behorend bij het Groninger Studenten Corps 'Vindicat atque Polit'.
      • 20 maart » Napoleon keert terug in Parijs na zijn ontsnapping van Elba.
      • 18 juni » Slag bij Waterloo
      • 15 oktober » Napoleon Bonaparte begint zijn verbanning op Sint-Helena in de Atlantische oceaan.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam VITS

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam VITS.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over VITS.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam VITS (onder)zoekt.

    De publicatie Genealogie Van Loo-Malcorps is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Van Loo, "Genealogie Van Loo-Malcorps", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-van-loo-malcorps/I20357.php : benaderd 13 januari 2026), "Guilielmus VITS (1789-????)".